Pasaulio robotų futbolo čempionate nugalėjo JAV

Publikuota: 2011 m. liepos 14 d. ketvirtadienis

Džiugus pranešimas futbolo aistruoliams: JAV laimėjo 2011 m. pasaulio robotų futbolo čempionatą.

„RoboCup 2011“ pirmenybių aukščiausiuosius apdovanojimus susišlavė Virdžinijos politechnikos instituto ir valstijos universiteto (Virginia Tech) robotai. JAV inžinierių sukonstruoti mechanizmai nugalėtojais tapo ir suaugusiųjų, ir vaikų dydžio robotų kategorijose. „Robotų-paauglių“ kategorijoje nugalėtoju tapo Bonos universiteto (Vokietija) robotas.

Kasmečiame „RoboCup“ turnyre pirmąsyk viešai pristatytas robotas CHARLI-2. Futbolo dvikova tarp naujoko ir sidabrą jau pelnusio roboto iš Singapūro „Robo Erectus“ baigėsi rezultatu 1:0 amerikiečio naudai.

Robotų futbolo čempionate robotai neišvengė traumų (gedimų), įskaitant ir epizodą, kai robotui netikėtai nukrito galva. Nelaimėlį teko gabenti į robotų „medicinos punktą“, kur, panaudojus tam tikras klijavimo technologijas, galva buvo sutvarkyta.

Nepaisant tragiškos pradžios, robotas CHARLI iš Virdžinijos pirmąjį konkurentą iš Olandijos nukovė rezultatu 3:0, po to nerezultatyviomis lygiosiomis sužaidė su kolega iš „JoiTech“. CHARLI ne tik laimėjo pasaulio robotų futbolo čempionatą, bet ir pelnė „Geriausio humanoido“ apdovanojimą. Prieš tai iš krištolo pagamintas garbingas robotų pasaulio trofėjus septynerius metus žėrėjo Japonijoje ir dvejus – Vokietijoje.

Turnyre buvo užfiksuotas ir kol kas rekordinis visų laikų robotų futbolo rezultatas – 4:1. Beje, šio susitikimo nugalėtoju tapo tas pats CHARLI.

„Vaikų ūgio“ robotų klasėje nugalėtoju tapo „RoMeLa“ komandos ne aukštesnis už bokalą mechaninis kūrinys, pavadinimu „DARWIn-OP“ („Dynamic Anthropomorphic Robot with Intelligence“ – „Dinaminis antropomorfinis robotas su intelektu“).

„RoboCup“ turnyro apžvalgos pasaulyje sulaukė nemenko susidomėjimo. Prognozuojama, jog netolimoje ateityje robotai turėtų pradėti žaisti ne tik vienas prieš vieną, bet komanda prieš komandą. O iki 2050-ųjų galbūt pavyks sudaryti ir robotų futbolininkų rinktinę, kuri galėtų rungtyniauti su futbolą žaidžiančių žmonių komanda.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »