Pasaulio robotų futbolo čempionate nugalėjo JAV

Publikuota: 2011 m. liepos 14 d. ketvirtadienis

Džiugus pranešimas futbolo aistruoliams: JAV laimėjo 2011 m. pasaulio robotų futbolo čempionatą.

„RoboCup 2011“ pirmenybių aukščiausiuosius apdovanojimus susišlavė Virdžinijos politechnikos instituto ir valstijos universiteto (Virginia Tech) robotai. JAV inžinierių sukonstruoti mechanizmai nugalėtojais tapo ir suaugusiųjų, ir vaikų dydžio robotų kategorijose. „Robotų-paauglių“ kategorijoje nugalėtoju tapo Bonos universiteto (Vokietija) robotas.

Kasmečiame „RoboCup“ turnyre pirmąsyk viešai pristatytas robotas CHARLI-2. Futbolo dvikova tarp naujoko ir sidabrą jau pelnusio roboto iš Singapūro „Robo Erectus“ baigėsi rezultatu 1:0 amerikiečio naudai.

Robotų futbolo čempionate robotai neišvengė traumų (gedimų), įskaitant ir epizodą, kai robotui netikėtai nukrito galva. Nelaimėlį teko gabenti į robotų „medicinos punktą“, kur, panaudojus tam tikras klijavimo technologijas, galva buvo sutvarkyta.

Nepaisant tragiškos pradžios, robotas CHARLI iš Virdžinijos pirmąjį konkurentą iš Olandijos nukovė rezultatu 3:0, po to nerezultatyviomis lygiosiomis sužaidė su kolega iš „JoiTech“. CHARLI ne tik laimėjo pasaulio robotų futbolo čempionatą, bet ir pelnė „Geriausio humanoido“ apdovanojimą. Prieš tai iš krištolo pagamintas garbingas robotų pasaulio trofėjus septynerius metus žėrėjo Japonijoje ir dvejus – Vokietijoje.

Turnyre buvo užfiksuotas ir kol kas rekordinis visų laikų robotų futbolo rezultatas – 4:1. Beje, šio susitikimo nugalėtoju tapo tas pats CHARLI.

„Vaikų ūgio“ robotų klasėje nugalėtoju tapo „RoMeLa“ komandos ne aukštesnis už bokalą mechaninis kūrinys, pavadinimu „DARWIn-OP“ („Dynamic Anthropomorphic Robot with Intelligence“ – „Dinaminis antropomorfinis robotas su intelektu“).

„RoboCup“ turnyro apžvalgos pasaulyje sulaukė nemenko susidomėjimo. Prognozuojama, jog netolimoje ateityje robotai turėtų pradėti žaisti ne tik vienas prieš vieną, bet komanda prieš komandą. O iki 2050-ųjų galbūt pavyks sudaryti ir robotų futbolininkų rinktinę, kuri galėtų rungtyniauti su futbolą žaidžiančių žmonių komanda.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »