„Philips“ sukūrė dėvimą skausmą malšinantį įrenginį

Publikuota: 2012 m. vasario 8 d. trečiadienis

Tarptautinė technologinių inovacijų kūrėja „Philips“ sukūrė dėvimą skausmą mažinantį įrenginį „BlueTouch“, kuriame pritaikytos šviesos terapijos technologijos. Kompanijos naujovė skirta pagelbėti patiriantiems lokalų lėtinį ar chronišką skausmą.

Kompanijos duomenimis, visame pasaulyje mažiausiai 37 proc. suaugusiųjų kenčia nuo lėtinio ar ūminio raumenų bei sąnarių skausmo. Europoje maždaug vienas iš penkių žmonių yra patyręs chroniškų sveikatos problemų, o JAV būtent nugaros skausmai yra pripažįstami pagrindine neįgalumo priežastimi tarp 20-45 metų amžiaus žmonių.

Tyrimų duomenimis, su raumenų ar sąnarių negalavimais susidūrę žmonės ieško galimų problemos sprendimų, tačiau beveik pusė jų pripažįsta iki šiol neatradę efektyvios priemonės. Todėl „Philips“ siekė sukurti technologiją, kuri malšintų nemalonius jausmus bei gydytų natūraliu būdu, kad žmonės galėtų išvengiant nuskausminamųjų vaistų vartojimo.

Kompanijos sukurtame „BlueTouch“ įrenginyje panaudoti šviesos terapijos medicinoje naudojami mėlynieji šviesos diodai LED, kurie įmontuoti į prie kūno natūraliai priglundantį tekstilės audinį, panašų į didelį pleistrą. Lankstus ir patogus prietaisas, priglusdamas prie pat odos, skleidžia mėlyną šviesą bei šilumą, pasiekdamas paviršinį raumenų sluoksnį ir taip paskatindamas  azoto monoksido išsiskyrimą kraujyje. Šis cheminis elementas suaktyvina gydomuosius ir apsauginius organizmo procesus. Gerindamas kraujotaką, azoto monoksidas atpalaiduoja raumenis ir tokiu būdų sumažina skausmo pojūtį.

„BlueTouch“ skausmą mažinantis įrenginys neišskiria kenksmingų UV spindulių. Kadangi jis pritaikytas dėvėti po drabužiais, juo saugiai bei patogiai galima gydytis tiek namuose, tiek atliekant įprastą kasdieninę veiklą, darbuojantis.

Bendrovė „Philips“ taip pat yra sukūrusi bei siūlo raumenų skausmo malšinimo priemones, kuriose naudojami infraraudonieji spinduliai, skleidžiantys ir gydantys šiluma. Tačiau „BlueTouch“ yra pirmasis įrenginys, kuris gydo ne tiek skleisdamas šilumą, kiek mėlynosios šviesos technologijomis. Šis naujasis prietaisas sukurtas raumenų, ypač nugaros, skausmo mažinimui, tačiau kompanija tikisi technologiją plėtoti bei pritaikyti ją ir kitose srityse – pavyzdžiui, naujagimių geltos, žvynelinės gydymui.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »