„Philips“ sukūrė dėvimą skausmą malšinantį įrenginį

Publikuota: 2012 m. vasario 8 d. trečiadienis

Tarptautinė technologinių inovacijų kūrėja „Philips“ sukūrė dėvimą skausmą mažinantį įrenginį „BlueTouch“, kuriame pritaikytos šviesos terapijos technologijos. Kompanijos naujovė skirta pagelbėti patiriantiems lokalų lėtinį ar chronišką skausmą.

Kompanijos duomenimis, visame pasaulyje mažiausiai 37 proc. suaugusiųjų kenčia nuo lėtinio ar ūminio raumenų bei sąnarių skausmo. Europoje maždaug vienas iš penkių žmonių yra patyręs chroniškų sveikatos problemų, o JAV būtent nugaros skausmai yra pripažįstami pagrindine neįgalumo priežastimi tarp 20-45 metų amžiaus žmonių.

Tyrimų duomenimis, su raumenų ar sąnarių negalavimais susidūrę žmonės ieško galimų problemos sprendimų, tačiau beveik pusė jų pripažįsta iki šiol neatradę efektyvios priemonės. Todėl „Philips“ siekė sukurti technologiją, kuri malšintų nemalonius jausmus bei gydytų natūraliu būdu, kad žmonės galėtų išvengiant nuskausminamųjų vaistų vartojimo.

Kompanijos sukurtame „BlueTouch“ įrenginyje panaudoti šviesos terapijos medicinoje naudojami mėlynieji šviesos diodai LED, kurie įmontuoti į prie kūno natūraliai priglundantį tekstilės audinį, panašų į didelį pleistrą. Lankstus ir patogus prietaisas, priglusdamas prie pat odos, skleidžia mėlyną šviesą bei šilumą, pasiekdamas paviršinį raumenų sluoksnį ir taip paskatindamas  azoto monoksido išsiskyrimą kraujyje. Šis cheminis elementas suaktyvina gydomuosius ir apsauginius organizmo procesus. Gerindamas kraujotaką, azoto monoksidas atpalaiduoja raumenis ir tokiu būdų sumažina skausmo pojūtį.

„BlueTouch“ skausmą mažinantis įrenginys neišskiria kenksmingų UV spindulių. Kadangi jis pritaikytas dėvėti po drabužiais, juo saugiai bei patogiai galima gydytis tiek namuose, tiek atliekant įprastą kasdieninę veiklą, darbuojantis.

Bendrovė „Philips“ taip pat yra sukūrusi bei siūlo raumenų skausmo malšinimo priemones, kuriose naudojami infraraudonieji spinduliai, skleidžiantys ir gydantys šiluma. Tačiau „BlueTouch“ yra pirmasis įrenginys, kuris gydo ne tiek skleisdamas šilumą, kiek mėlynosios šviesos technologijomis. Šis naujasis prietaisas sukurtas raumenų, ypač nugaros, skausmo mažinimui, tačiau kompanija tikisi technologiją plėtoti bei pritaikyti ją ir kitose srityse – pavyzdžiui, naujagimių geltos, žvynelinės gydymui.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »