Pirmasis serijinis „Apple“ kompiuteris mini 35 metų sukaktį

Publikuota: 2012 m. birželio 5 d. antradienis

Prieš 35 metus pradėta prekiauti kompiuteriais „Apple II“. Netrukus mažytė garaže įsikūrusi Kalifornijos įmonė tapo viena ką tik užgimusios rinkos lyderių.

„Apple II“ kartu su tik po ketverių atsiradusiu IBM PC lėmė personalinių kompiuterių rinkos plėtrą. Įvairių variacijų „Apple II“ serija išliko iki 10-ojo dešimtmečio pradžios – tai retas ilgaamžiškumo pavyzdys greitai besikeičiančioje IT srityje. Novatoriškų įrenginių kūrėjų Steve‘o Jobso ir Steve'o Wozniako dėka kompiuterių pramonėje įdiegta aibė tai laikais itin novatoriškų idėjų.

Kai pirmasis nedidele partija išleistas bendrovės kompiuteris „Apple 1“ buvo sėkmingai parduotas, abu Steve'ai ėmėsi kurti įrenginį masinei rinkai.

Anot Steve'o Wozniako, „Apple II“ buvo kuriamas kaip „instrumentas problemoms spręsti“. Tai iš esmės jį ir skyrė nuo daugelio kitų to laikotarpio kompiuterių, kuriais dirbant nuolat kildavo problemų. Norėta sukurti įrenginį, kuriuo būtų galima naudotis namuose ir kuris iš tikrųjų būtų personalinis.

Pirmasis „Apple II“ modelis, pasirodęs 1977 metais, buvo aprūpintas 1 MHz taktinio dažnio procesoriumi ir operatyvine 4 kilobaitų atmintimi. Toks kompiuteris, be ekrano ir laimenos, kainavo apie 1,3 tūkst. dolerių. „Apple II“ buvo galima prijungti prie spalvoto televizoriaus ir kasetinės duomenų saugyklos.

Per beveik 15 metų pagaminta maždaug 6 mln. įvairių „Apple II“ modelių. Dėl masiškumo panašų personalinį kompiuterį be didelių pastangų ir sąlyginai nebrangiai galima rasti internetiniame aukcione „eBay“.

Birželio viduryje vienas iki mūsų dienų išlikęs „Apple I“ bus pristatytas „Sotheby“ aukcione. 2010 metais toks pat kompiuteris aukcione parduotas už 213 tūkst. dolerių.

„Apple II“ tokią kolekcinę vertę įgis dar negreitai. Tačiau Steve‘as Jobsas ir  Steve'as Wozniakas buvo išsikėlę visiškai kitokį tikslą – jie norėjo personalinį kompiuterį padaryti masiniu įrenginiu, kuriuo galėtų dirbti ne tik inžinierius.

 

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »