Pirmasis serijinis „Apple“ kompiuteris mini 35 metų sukaktį

Publikuota: 2012 m. birželio 5 d. antradienis

Prieš 35 metus pradėta prekiauti kompiuteriais „Apple II“. Netrukus mažytė garaže įsikūrusi Kalifornijos įmonė tapo viena ką tik užgimusios rinkos lyderių.

„Apple II“ kartu su tik po ketverių atsiradusiu IBM PC lėmė personalinių kompiuterių rinkos plėtrą. Įvairių variacijų „Apple II“ serija išliko iki 10-ojo dešimtmečio pradžios – tai retas ilgaamžiškumo pavyzdys greitai besikeičiančioje IT srityje. Novatoriškų įrenginių kūrėjų Steve‘o Jobso ir Steve'o Wozniako dėka kompiuterių pramonėje įdiegta aibė tai laikais itin novatoriškų idėjų.

Kai pirmasis nedidele partija išleistas bendrovės kompiuteris „Apple 1“ buvo sėkmingai parduotas, abu Steve'ai ėmėsi kurti įrenginį masinei rinkai.

Anot Steve'o Wozniako, „Apple II“ buvo kuriamas kaip „instrumentas problemoms spręsti“. Tai iš esmės jį ir skyrė nuo daugelio kitų to laikotarpio kompiuterių, kuriais dirbant nuolat kildavo problemų. Norėta sukurti įrenginį, kuriuo būtų galima naudotis namuose ir kuris iš tikrųjų būtų personalinis.

Pirmasis „Apple II“ modelis, pasirodęs 1977 metais, buvo aprūpintas 1 MHz taktinio dažnio procesoriumi ir operatyvine 4 kilobaitų atmintimi. Toks kompiuteris, be ekrano ir laimenos, kainavo apie 1,3 tūkst. dolerių. „Apple II“ buvo galima prijungti prie spalvoto televizoriaus ir kasetinės duomenų saugyklos.

Per beveik 15 metų pagaminta maždaug 6 mln. įvairių „Apple II“ modelių. Dėl masiškumo panašų personalinį kompiuterį be didelių pastangų ir sąlyginai nebrangiai galima rasti internetiniame aukcione „eBay“.

Birželio viduryje vienas iki mūsų dienų išlikęs „Apple I“ bus pristatytas „Sotheby“ aukcione. 2010 metais toks pat kompiuteris aukcione parduotas už 213 tūkst. dolerių.

„Apple II“ tokią kolekcinę vertę įgis dar negreitai. Tačiau Steve‘as Jobsas ir  Steve'as Wozniakas buvo išsikėlę visiškai kitokį tikslą – jie norėjo personalinį kompiuterį padaryti masiniu įrenginiu, kuriuo galėtų dirbti ne tik inžinierius.

 

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »