Pirmasis serijinis „Apple“ kompiuteris mini 35 metų sukaktį

Publikuota: 2012 m. birželio 5 d. antradienis

Prieš 35 metus pradėta prekiauti kompiuteriais „Apple II“. Netrukus mažytė garaže įsikūrusi Kalifornijos įmonė tapo viena ką tik užgimusios rinkos lyderių.

„Apple II“ kartu su tik po ketverių atsiradusiu IBM PC lėmė personalinių kompiuterių rinkos plėtrą. Įvairių variacijų „Apple II“ serija išliko iki 10-ojo dešimtmečio pradžios – tai retas ilgaamžiškumo pavyzdys greitai besikeičiančioje IT srityje. Novatoriškų įrenginių kūrėjų Steve‘o Jobso ir Steve'o Wozniako dėka kompiuterių pramonėje įdiegta aibė tai laikais itin novatoriškų idėjų.

Kai pirmasis nedidele partija išleistas bendrovės kompiuteris „Apple 1“ buvo sėkmingai parduotas, abu Steve'ai ėmėsi kurti įrenginį masinei rinkai.

Anot Steve'o Wozniako, „Apple II“ buvo kuriamas kaip „instrumentas problemoms spręsti“. Tai iš esmės jį ir skyrė nuo daugelio kitų to laikotarpio kompiuterių, kuriais dirbant nuolat kildavo problemų. Norėta sukurti įrenginį, kuriuo būtų galima naudotis namuose ir kuris iš tikrųjų būtų personalinis.

Pirmasis „Apple II“ modelis, pasirodęs 1977 metais, buvo aprūpintas 1 MHz taktinio dažnio procesoriumi ir operatyvine 4 kilobaitų atmintimi. Toks kompiuteris, be ekrano ir laimenos, kainavo apie 1,3 tūkst. dolerių. „Apple II“ buvo galima prijungti prie spalvoto televizoriaus ir kasetinės duomenų saugyklos.

Per beveik 15 metų pagaminta maždaug 6 mln. įvairių „Apple II“ modelių. Dėl masiškumo panašų personalinį kompiuterį be didelių pastangų ir sąlyginai nebrangiai galima rasti internetiniame aukcione „eBay“.

Birželio viduryje vienas iki mūsų dienų išlikęs „Apple I“ bus pristatytas „Sotheby“ aukcione. 2010 metais toks pat kompiuteris aukcione parduotas už 213 tūkst. dolerių.

„Apple II“ tokią kolekcinę vertę įgis dar negreitai. Tačiau Steve‘as Jobsas ir  Steve'as Wozniakas buvo išsikėlę visiškai kitokį tikslą – jie norėjo personalinį kompiuterį padaryti masiniu įrenginiu, kuriuo galėtų dirbti ne tik inžinierius.

 

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »