Pirmasis serijinis „Apple“ kompiuteris mini 35 metų sukaktį

Publikuota: 2012 m. birželio 5 d. antradienis

Prieš 35 metus pradėta prekiauti kompiuteriais „Apple II“. Netrukus mažytė garaže įsikūrusi Kalifornijos įmonė tapo viena ką tik užgimusios rinkos lyderių.

„Apple II“ kartu su tik po ketverių atsiradusiu IBM PC lėmė personalinių kompiuterių rinkos plėtrą. Įvairių variacijų „Apple II“ serija išliko iki 10-ojo dešimtmečio pradžios – tai retas ilgaamžiškumo pavyzdys greitai besikeičiančioje IT srityje. Novatoriškų įrenginių kūrėjų Steve‘o Jobso ir Steve'o Wozniako dėka kompiuterių pramonėje įdiegta aibė tai laikais itin novatoriškų idėjų.

Kai pirmasis nedidele partija išleistas bendrovės kompiuteris „Apple 1“ buvo sėkmingai parduotas, abu Steve'ai ėmėsi kurti įrenginį masinei rinkai.

Anot Steve'o Wozniako, „Apple II“ buvo kuriamas kaip „instrumentas problemoms spręsti“. Tai iš esmės jį ir skyrė nuo daugelio kitų to laikotarpio kompiuterių, kuriais dirbant nuolat kildavo problemų. Norėta sukurti įrenginį, kuriuo būtų galima naudotis namuose ir kuris iš tikrųjų būtų personalinis.

Pirmasis „Apple II“ modelis, pasirodęs 1977 metais, buvo aprūpintas 1 MHz taktinio dažnio procesoriumi ir operatyvine 4 kilobaitų atmintimi. Toks kompiuteris, be ekrano ir laimenos, kainavo apie 1,3 tūkst. dolerių. „Apple II“ buvo galima prijungti prie spalvoto televizoriaus ir kasetinės duomenų saugyklos.

Per beveik 15 metų pagaminta maždaug 6 mln. įvairių „Apple II“ modelių. Dėl masiškumo panašų personalinį kompiuterį be didelių pastangų ir sąlyginai nebrangiai galima rasti internetiniame aukcione „eBay“.

Birželio viduryje vienas iki mūsų dienų išlikęs „Apple I“ bus pristatytas „Sotheby“ aukcione. 2010 metais toks pat kompiuteris aukcione parduotas už 213 tūkst. dolerių.

„Apple II“ tokią kolekcinę vertę įgis dar negreitai. Tačiau Steve‘as Jobsas ir  Steve'as Wozniakas buvo išsikėlę visiškai kitokį tikslą – jie norėjo personalinį kompiuterį padaryti masiniu įrenginiu, kuriuo galėtų dirbti ne tik inžinierius.

 

Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »