Robotai varžosi savo „olimpinėse“ žaidynėse

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 2 d. sekmadienis

Šaltinis: ucc.lt

Nors Londonas ir šeimininkavo šių metų vasaros olimpinėse žaidynėse, Bristolis yra ta vieta, kurioje turėtum dabar būti, jei esi sportiškas robotukas.

26 komandos iš viso pasaulio šią savaitę varžosi „FIRA RoboWorld Cup“. Robotai varžosi įvairiuose žaidimuose, pavyzdžiui – futbole, krepšinyje ir net svorių kilnojime. Tai pirmasis kartas, kai renginys vyksta Didžiojoje Britanijoje ir organizatoriai sako, kad šiemet buvo sutrauktas rekordinis dalyvių skaičius. Robotai taip pat sugebėjo sumušti kelis pasaulio rekordus. 

Robotas „Usain Bolt“ atvyko iš Singapūro. Iki šio „sprinterio“ pasaulio rekordas buvo 42 sekundės, tačiau jam pavyko jį pagerinti iki 31 sekundės. Žinoma, skirtingai nei žmonės, robotai nebėga 100 metrų, jie turi bėgti tris metrus tiesiai ir tris atgal. 

Finalinėje sprinto rungtyje važysis Plymouth universiteto ir Singapūro robotukai. Pasak ekspertų, abiejų robotukų techninės galimybės yra apylygės. Kita Didžiosios Britanijos komanda, sukonstruota Bristolio universiteto laboratorijoje, bėgs maratoną. Visose rungtyse kova yra žiauri.

Komandos „Panther“ narys teigia: „Atvirai sakant, mes būsime laimingi jei vien tik pabaigsime lenktynes. Šiuo momentu mūsų robotas nevaikšto taip greitai, kaip galėtų“.

Olimpiados nariams užduotį pasunkino ir aplinkybė, kad jiems nebuvo iš anksto pranešta, kur ir kokiomis sąlygomis vyks varžybos. „Būtina sukurti geresnius robotukus, nei kitų komandų technologai. Tiesa, tai pirmieji metai, kai mes dalyvaujame robotų olimpinėse žaidynėse, todėl dar spėsime patobulėti ir tapti čempionais,“ – teigia M. Pollard. Daugumoje rungčių varžosi tie patys robotai, jei jų techninės galimybės tai leidžia.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »