Seimas yra pasirengęs dalyvauti daugiakalbėse vaizdo konferencijose

Publikuota: 2012 m. liepos 15 d. sekmadienis

Šiuolaikinėje aukštų technologijų aplinkoje niekam nėra naujiena vaizdo konferencijos, kurios iki šiol sėkmingai naudotos ir Lietuvos Respublikos Seime.

Tačiau  šią savaitę Lietuvos Respublikos Seime buvo sėkmingai išbandyta unikali nauja vaizdo konferencijų galimybė – į tiesioginę bandomąją vaizdo konferenciją susijungė Nyderlandų, Portugalijos ir Lietuvos parlamentai. Bandomąją vaizdo konferenciją vedė Europos Parlamentas, kuris ir yra šio unikalaus projekto iniciatorius. Projekto tikslas – ateityje rengti daugiakalbius pokalbius tarp kelių šalių parlamentų ir taip užtikrinti nacionalinių parlamentų dialogo veiksmingumą, mažinti administracinę naštą bei taupyti lėšas. 

Naujos vaizdo konferencijų projektas yra sudėtingas, nes visų šalių parlamentai, vienu metu dalyvaujantys tiesioginėje vaizdo konferencijoje, kalba savo gimtąja kalba, o Europos Parlamento darbuotojai užtikrina vertimą kiekvienai dalyvaujančiai šaliai. 

Pasak Europos Parlamento atstovų, vertėjams ir jų darbo sąlygoms keliami visiškai kitokie reikalavimai, nes iki šiol nebuvo rengiamos daugiakalbės vaizdo konferencijos su vertimu. Tikimasi, kad ateityje bus surasti visi tinkami sprendimai ir šia galimybe pasinaudos daugiau nacionalinių parlamentų.

Seimo kancleris Jonas Milerius, dalyvavęs bandomojoje vaizdo konferencijoje, padėkojo Europos Parlamentui už Lietuvai suteiktą galimybę dalyvauti projekte ir išreiškė viltį, kad daugiakalbės vaizdo konferencijos bus viena iš svarbių priemonių rengiantis Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai 2013 metais. 

Projektas „Vaizdo konferencijos ir daugiakalbystė“ pradėtas įgyvendinti 2010 m. gruodžio mėnesį. Kvietimas dalyvauti projekte buvo išsiųstas visiems Europos Sąjungos valstybių narių parlamentams. Lietuvos Respublikos Seimo techninė įranga puikiai atitiko visus keliamus reikalavimus, todėl parlamentas buvo pakviestas dalyvauti bandomajame projekte kartu su Nyderlandų ir Portugalijos parlamentais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »