Šiaurės Korėja po mėnesio atjungė internetą turistams

Publikuota: 2013 m. kovo 28 d. ketvirtadienis

Šiaurės Korėjoje besilankantys turistai nebegalės prisijungti prie interneto per vietos operatoriaus „Koryolink“ tinklą 3G.

„Į KLRD atvykę turistai nebegali prisijungti prie 3G, – teigiama turizmo agentūros svetainėje. – Kaip ir anksčiau galima įsigyti SIM kortelių paskambinti į užsienį.“

Užsienio piliečiai, atvykę į Šiaurės Korėją ilgalaikio vizito, išsaugo teisę prisijunti prie interneto, tačiau prisijungimas bus ribojamas – dirbti tinkle bus galima tik respublikos sostinėje Pchenjane.

Atsiribojimą nuo likusio pasaulio praktikuojant KLRD ilgai draudė turistams turėti mobilųjį telefoną. Buvo reikalaujama įvažiuojant į šalį aparatus palikti muitinėje, o grįžtant jie buvo grąžinami.

Draudimas panaikintas 2013 metų sausį. Тuristai gavo teisę pasilikti aparatus užpildę specialią anketą, kur reikalaujama  nurodyti įrenginio identifikavimo numerį (IMEI). Sunano oro uoste pradėta pardavinėti „Koryolink“ SIM korteles, suteikiančias galimybę skambinti į užsienį.

Vasarį оperatorius „Koryolink“ pradėjo teikti turistams prieigos prie interneto iš telefono paslaugą. Šiaurės Korėjoje tinklas „3G Koryolink“ veikia nuo 2008 metų, tačiau šalies gyventojai neturėjo ir neturi galimybių dirbti internete.

Kodėl turistams skirtas internetas po mėnesio nebedirba, nepranešama. Viena iš versijų, kad KLRD valdžiai nepatiko, kad turistai į „Twitter“, „Instagram“ deda šalyje padarytas nuotraukas.

Pagal antrą versiją, internetas nebeveikia dėl techninių kliūčių. Тrečias spėjimas, kad paslauga nebeteikiama dėl to, kad ja mažai kas naudojosi dėl brangumo: 2 GB kainavo 150 еurų, o 10 GB – 400 eurų.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »