„Siemens“ pristatė pirmąjį pasaulyje hibridinį lėktuvą, varomą elektra

Publikuota: 2011 m. liepos 3 d. sekmadienis

Drauge su partneriais kompanija „Siemens“ pristatė ir pademonstravo pirmąjį pasaulyje lėktuvą su serijine hibridine elektrine pavarų sistema. Dvivietis motorinis lėktuvėlis „DA36 E-star“ buvo pristatytas Paryžiuje, renginyje „Le Bourget 2011“.

Šis lėktuvas sukurtas siekiant išbandyti hibridinį elektrinių pavarų konceptą. Ateityje numatoma, kad šios technologijos panaudojimas dideliems lėktuvams leis sumažinti kuro sąnaudas iki 25 procentų, lyginant su šiandieninėmis efektyviausių lėktuvų kuro sąnaudomis.

Motorinis „DA36 E-star“, kurio prototipas „Diamond Aircraft HK36 Super Dimona“, yra vienintelis tokio pobūdžio lėktuvas pasaulyje. Jis pirmasis naudoja serijines hibridines elektrines pavaras, kokios iki šiol būdavo panaudojamas tik automobiliuose. Lėktuvo propeleris maitinamas 70 kW „Siemens“ elektriniu motoru, o elektra tiekiama mažu „Wankel“ varikliu iš „Austro“ variklio su generatoriumi, kuris veikia tik kaip energijos šaltinis. „Siemens“ konverteris aprūpina elektrinį variklį energija iš baterijos ir generatoriaus.

Hibridinis lėktuvas sunaudoja labai mažai degalų. Tai užtikrina nuolatinio degimo variklio veikimas mažu intensyvumu, kuris siekia vos 30 kW. Kita vertus, akumuliatoriaus, kuris yra įkraunamas skrydžio metu, sistema iš EADS užtikrina padidintą jėgą, būtiną leidžiantis ir kylant. Lėktuvas su elektrinėmis pavaromis nekelia triukšmo ir gali skristi ilgas distancijas. Bandomųjų skrydžių metu ore išbūta apie porą valandų.

Sukaičiuota, kad eismas oru išskiria 2,2 proc. visos pasaulinės CO2 (anglies dvideginio) emisijos. Dėl šios priežasties hibridiniai elektriniai lėktuvai turi tapti efektyvesni.


Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »