Steve'as Wozniakas lietuvius skatins į inovacijas žvelgti kūrybiškiau

Publikuota: 2013 m. balandžio 13 d. šeštadienis

Naujų technologijų plėtrai įgavus iki šiol neregėtą pagreitį, atrodo, jog viskas, ką galima išrasti, jau išrasta, o tuos išradimus beliko tik patobulinti. Tačiau norint tapti išskirtiniu produktu rinkoje, reikia eiti dar nepramintu keliu.

Kas bendra tarp tokių kompanijų, kaip „Apple“, „Facebook“ ar „Amazon.com“? Prie visų jų sėkmės gerokai prisidėjo ir kūrybiškumo skatinimas kompanijų viduje. Būtent apie kūrybiškumo svarbą technologijų ir inovacijų pasaulyje progreso konferencijoje „LOGIN 2013“ dalinsis vienas iš kompanijos „Apple“ įkūrėjų Steve'as Wozniakas.

S. Wozniako nuomone, žmogus yra kūrybos elementas, o technologijos – tik įrankis. Jis spėja, jog artimiausioje ateityje didžioji inovacijų banga kils iš ten, iš kur niekas nesitiki – iš jaunų vizionierių, kurie nėra supančioti korporacijų reglamentais, ir kurie dar nežino, ką jie turi pasiekti. S. Wozniako manymu, inovacijos negali gimti vakuume: „Daugelio revoliucijas sukėlusių kompanijų, kuriomis žmonės žavisi iki šiol, pradžių pradžia buvo bendraminčių studijų draugų apjungtos jėgos. Tai yra įrodymas, kad novatoriai kuria vedini asmeninių siekių – tada gimsta geriausi pasaulyje projektai ar produktai“.

Kalbėdamas apie kūrybiškumą inovacijose, Silicio slėnio legenda Steve'as Wozniakas pabrėžia, jog kūrėjai kiekviename žingsnyje turi mažiau galvoti apie naudą ar pelną, bet daugiau gilintis, ko žmonėms reikia iš technologijų, ir pradėti nuo smulkiausių detalių. Ne mažiau svarbu – nenuleisti rankų, nes inovacijų sėkmė slypi nuolatiniame ieškojime. Juk 1976 m. pasaulį pasiekęs pirmasis S. Wozniako kūrinys – asmeninis kompiuteris „Apple I“ sulaukė daugybės žmonių kritikos. Tačiau atkaklūs „Apple“ kūrėjai nenuleido rankų ir po metų, į rinką išleido antrąjį savo technologinį išradimą – „Apple II“, tapusį šios kompanijos tramplinu į technologijų olimpą.

S. Wozniakas, įtrauktas į ryškiausių pasaulio išradėjų šlovės alėją, šiuo metu dirba vyriausiuoju mokslininku „Fusion–io“ kompanijoje. Žymiausias „LOGIN 2013“ konferencijos pranešėjas užsiima ir filantropine veikla – Silicio slėnio mokyklose tobulina kūrybinio mąstymo programas, įkvėpdamas gabiausius JAV mokinius dirbti tik kūrybiškai.

Šaltinis: penki.lt, itouch.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »