Svorio metimas virtualioje realybėje

Publikuota: 2013 m. liepos 6 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt

Svorio netekimas kelia susirūpinimą beveik 36 proc. amerikiečių, kurie laikomi nutukusiais. Yra daug kliūčių, kurios gali trukdyti atsikratyti svorio. Sudėtinga lankyti reguliarias treniruotes, kai yra įsipareigojimai darbe ir namuose, vaikų priežiūra ir pan.

Naujame tyrime išleistame 2013 m. gegužės – birželio mėn. šią problemą mitybos ir elgesio mokymo žurnale, aptaria tyrėjai iš Kanzaso medicinos centro universiteto bei stengiasi ištirti alternatyvius svorio valdymo būdus, kurie pašalintų kai kurias iš ankščiau paminėtų kliūčių. Sprendimas kurį  jie tiria – virtuali realybė svorio metimui ir jo palaikymui.

Pažvelgus į dvidešimties antsvorio turinčių ir nutukusių asmenų rezultatus po 3 mėnesių naudojimo svorio netekimo programos, kas savaitę besilankiusių klinikoje ar pasitelkusių virtualią realybę, o tada dar 6 mėnesiams palaikiusių svorį, tyrėjai pateikė įdomius rezultatus. Debra Sullivan, pagrindinė tyrėja, teigia: „Nors mes nustatėme, kad svorio kritimas buvo daug didesnis įprastine programa, palyginti su virtualios realybės, tačiau svorio palaikymas buvo efektyvesnis virtualia realybe“.

Virtualios realybės svorio netekimo programos priežiūrai buvo naudojama „Second Life“ internetinės aplinkos programa, prieinama visuomenei. „Second Life“ dalyviai sukūrė virtualius pareiškimus apie save, vadinamus avatarais, jie gali bendrauti su kitais avatarais ir naršyti virtualiame „Second Life“ pasaulyje. Balso ryšys yra pasiekiamas per ausines, kurios leidžia asmenims bendrauti tarpusavyje bei grupėse. Švietimas ir mokymas vyksta „saloje“, kurią suteikia „Second Life“ ir numato ribotą grupės priėjimą mitybos bei švietimo ir mokymo srityje.

Dr. Sullivan tegia, kad asmenys, kurie nori dalyvauti realaus gyvenimo scenarijuose be realaus gyvenimo pasekmių gali naudotis virtualia realybe. Pavyzdžiui, dalyviai gali praktikuoti patiekalų planavimą, apsipirkimą ir mitybos kontrolę, valgant restoranuose ir atostogų vakarėliuose daug didesniu mastu pasitelkiant „Second Life“, palyginti su riboto laiko susitikimu klinikoje. Virtuali realybė netgi gali labiau pasitarnauti norint stebėti asmenis, baigusius svorio netekimo programas.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sukurk savo klasę kaip vaizdo žaidimą

Žaidimizacija ir žaidimu pagrįstas mokymas yra skirtingi dalykai – pirmuoju atveju yra naudojami mokinius įtraukiantys metodai, tam tikri elementai, o antruoju atveju yra iš tikrųjų naudojami vaizdo žaidimai kaip mokomoji medžiaga. Dabar vaizdo žaidimai gali pasiūlyti labai daug... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »