Svorio metimas virtualioje realybėje

Publikuota: 2013 m. liepos 6 d. šeštadienis

Šaltinis: ucc.lt

Svorio netekimas kelia susirūpinimą beveik 36 proc. amerikiečių, kurie laikomi nutukusiais. Yra daug kliūčių, kurios gali trukdyti atsikratyti svorio. Sudėtinga lankyti reguliarias treniruotes, kai yra įsipareigojimai darbe ir namuose, vaikų priežiūra ir pan.

Naujame tyrime išleistame 2013 m. gegužės – birželio mėn. šią problemą mitybos ir elgesio mokymo žurnale, aptaria tyrėjai iš Kanzaso medicinos centro universiteto bei stengiasi ištirti alternatyvius svorio valdymo būdus, kurie pašalintų kai kurias iš ankščiau paminėtų kliūčių. Sprendimas kurį  jie tiria – virtuali realybė svorio metimui ir jo palaikymui.

Pažvelgus į dvidešimties antsvorio turinčių ir nutukusių asmenų rezultatus po 3 mėnesių naudojimo svorio netekimo programos, kas savaitę besilankiusių klinikoje ar pasitelkusių virtualią realybę, o tada dar 6 mėnesiams palaikiusių svorį, tyrėjai pateikė įdomius rezultatus. Debra Sullivan, pagrindinė tyrėja, teigia: „Nors mes nustatėme, kad svorio kritimas buvo daug didesnis įprastine programa, palyginti su virtualios realybės, tačiau svorio palaikymas buvo efektyvesnis virtualia realybe“.

Virtualios realybės svorio netekimo programos priežiūrai buvo naudojama „Second Life“ internetinės aplinkos programa, prieinama visuomenei. „Second Life“ dalyviai sukūrė virtualius pareiškimus apie save, vadinamus avatarais, jie gali bendrauti su kitais avatarais ir naršyti virtualiame „Second Life“ pasaulyje. Balso ryšys yra pasiekiamas per ausines, kurios leidžia asmenims bendrauti tarpusavyje bei grupėse. Švietimas ir mokymas vyksta „saloje“, kurią suteikia „Second Life“ ir numato ribotą grupės priėjimą mitybos bei švietimo ir mokymo srityje.

Dr. Sullivan tegia, kad asmenys, kurie nori dalyvauti realaus gyvenimo scenarijuose be realaus gyvenimo pasekmių gali naudotis virtualia realybe. Pavyzdžiui, dalyviai gali praktikuoti patiekalų planavimą, apsipirkimą ir mitybos kontrolę, valgant restoranuose ir atostogų vakarėliuose daug didesniu mastu pasitelkiant „Second Life“, palyginti su riboto laiko susitikimu klinikoje. Virtuali realybė netgi gali labiau pasitarnauti norint stebėti asmenis, baigusius svorio netekimo programas.

Šaltinis: ucc.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sukurk savo klasę kaip vaizdo žaidimą

Žaidimizacija ir žaidimu pagrįstas mokymas yra skirtingi dalykai – pirmuoju atveju yra naudojami mokinius įtraukiantys metodai, tam tikri elementai, o antruoju atveju yra iš tikrųjų naudojami vaizdo žaidimai kaip mokomoji medžiaga. Dabar vaizdo žaidimai gali pasiūlyti labai daug... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »