Vienos populiariausių kalėdinių dovanų – telefonas arba planšetinis kompiuteris

Publikuota: 2013 m. gruodžio 4 d. trečiadienis

Daugeliui žmonių naujas telefonas ar planšetinis kompiuteris – viena labiausiai laukiamų Kalėdinių dovanų. Rinkos tyrimų duomenimis šiemet apie 30 tūkst. gyventojų nudžiugs po Kalėdų eglute radę naują įrenginį, o šioms dovanoms bus išleista ne mažiau nei 23 milijonai litų.

„Gruodį visuomet  fiksuojame technologinių produktų pardavimų piką. GFK duomenimis, pernai paskutinį metų mėnesį mobiliųjų telefonų pardavimai augo 46 procentais, o planšetinių kompiuterių – net 300 procentų. Tad jeigu toks augimas bus ir šiemet, o jis tikrai realus, gruodį bus parduota apie 30 tūkst. daugiau telefonų ir planšetinių kompiuterių nei įprastais mėnesiais. Tai reikš, kad 1 iš 100 Lietuvos gyventojų Kalėdų proga dovanų sulauks naujo įrenginio“, – sakė „Prestigio“, „GSmart“ ir kitus įrenginius importuojančios įmonės viceprezidentas Baltijos šalims Linas Grinevičius.

Remiantis GFK duomenimis, šiuo metu populiariausi yra, todėl daugiausia gyventojų Kalėdoms gaus „Prestigio“, „Samsung“ arba „Apple iPad“ planšetinius kompiuterius, o iš telefonų dažniausia dovana taps „Samsung“, LG ir „Nokia“ įrenginiai. L. Grinevičius prognozuoja, kad 2013–ieji apskritai bus rekordiniai pardavimų metai mobiliųjų įrenginių pardavėjams. Iki metų pabaigos Lietuvoje turėtų būti parduota daugiau nei 0,5 mln. naujų įrenginių, o jų bendra vertė sieks apie 300 mln. litų.

„Visais 2013 metais stebime tendenciją, kad populiarėja ne tokie brangūs planšetiniai kompiuteriai ir išmanieji telefonai, daugiausia – su „Android“ operacine sistema. Savo nišą vis stipriau išsikovoja aukštos kokybės ir pažangių techninių charakteristikų, bet mažiau žinomi „Prestigio“ prekės ženklo įrenginiai: populiarumu jie jau aplenkė „Apple iPad“ ir mina ant kulnų brangesniems „Samsung“ modeliams. Tiesa, ir žinomi gamintojai nesnaudžia: pamatę konkurenciją, pradėjo gaminti žemesnės kainos modelius. Iš šios kovos laimi vartotojas, gaunantis platesnį įrenginių pasirinkimą“, – pasakojo L. Grinevičius.

Jis įsitikinęs, kad 2014 metais ir toliau populiarės pigesni modeliai, o vartotojo išleidžiama suma naujam  telefonui ar planšetiniam kompiuteriui mažės. Kaip rodo GFK skaičiavimai, šiemet per pirmus 9 mėnesius planšečių parduota 200 proc. daugiau, tačiau rinkos vertė litais teišaugo 82 procentais, nes vidutinė įrenginio kaina sumažėjo net 40 procentų.

Šiuo metu Lietuvos gyventojai planšetinį kompiuterį perka vidutiniškai už 859 litus. Naujam telefonui gyventojai išleidžia 550 litų.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »