„YuMi“ – robotas, pradėsiantis naują automatizavimo erą

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 11 d. ketvirtadienis

„YuMi“ yra dvirankis robotas, galintis dirbti kartu su žmogumi. Jis pradeda naują automatizavimo erą, kurioje žmonės ir robotai dirba drauge tuos pačius darbus, pvz. surenkant smulkias detales. „YuMi“ yra angliško „tu ir aš" (angl. you and me) dirbame kartu, trumpinys.

Pagrindinis „YuMi“ sukūrimo tikslas – patenkinti lankstumo ir judrumo poreikius elektronikos gamybos procese. Vėliau jis bus pritaikytas ir kitoms pramonės šakoms. „YuMi“ yra bendradarbiaujantis robotas, gebantis jausti ir matyti. Roboto rankos yra paminkštintos, su novatoriška sensorine technologija – tai užtikrina kartu su „YuMi“ dirbančių žmonių saugumą.

Robotas gali sugriebti viską, pradedant smulkiomis mechaninio laikrodžio detalėmis, baigiant mobiliųjų telefonų, planšetinių ar stalinių kompiuterių komponentais. Jis yra toks tikslus, kad gali paimti net adatą.

„YuMi“ pakeis daugelio žmonių požiūrį į gamybos ir pramonės procesus“, – sakė Pekka Tiitinen, loginės automatikos ir pavarų padalinio vadovas." „YuMi“ atvers didžiules naujas galimybes. Esame labai įdomios naujos pramonės automatizavimo eros pradžioje“.

Per Vegard Nerseth, robotų padalinio vadovas, pridūrė: „Šio roboto vardas YuMi“ atspindi tikrąją žmogaus-mašinos bendradarbiavimo esmę – žmonės ir robotai dalinasi užduotimis, dirbdami vienas greta kito taip, kaip mes anksčiau net negalėjome įsivaizduoti“.

„YuMi“ komercinė versija bus pristatyta 2015 m. balandžio 13 d. Vokietijoje, Hanoveryje vyksiančioje didžiausioje pramonės technologijų parodoje.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »