Antrojoje „Euro panoramos“ transliacijoje – naudingi patarimai verslui ir vartotojams

Publikuota: 2014 m. lapkričio 17 d. pirmadienis

Šalies bibliotekų lankytojai lapkričio 13 d, rinkosi į antrąjį renginių ciklo „Euro panorama“ susitikimą su Ūkio ministerijos atstovu Tomu Lavišiumi ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovu Mareku Močiulskiu. Susitikimo tema: sąžiningas kainų perskaičiavimas: patarimai verslui ir vartotojui. Daugiau nei 400 šalies bibliotekų lankytojai susirinkę stebėjo tiesioginę transliaciją ir siuntė savo klausimus jos dalyviams.

„Svarbu, kad verslo atstovai suprastų, kad euras ne priežastis kainų didinimui. Todėl labai norime paraginti gyventojus aktyviai stebėti ar kainos yra perskaičiuojamos teisingai, o pamačius sukčiavimo atvejų, nedelsiant kreiptis į atitinkamas institucijas“, – pasakojo Ūkio ministerijos atstovas Tomas Lavišius.

Ūkio ministerijos atstovas ragino smulkiuosius verslininkus iš anksto pasiruošti euro įvedimui: parengi kasos aparatus ir apskaitos sistemas, informuoti ir apmokyti darbuotojus. O svarbiausia – pasirūpinti pakankamų kiekiu grynųjų pinigų eurais. Taip pat pristatė Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą, kuriuo siekiama verslininkus paskatinti kainas perskaičiuoti teisingai. Transliacijos metu taip pat buvo atsakytą į įvairiausius, gyventojams  rūpimus klausimus, susijusius su kainų perskaičiavimo pažeidimais. Bibliotekų lankytojai domėjosi, ką reiškia lipdukas „perskaičiuota sąžiningai“, kodėl po naujųjų metų kainos bus vis dar skelbiamos litais, kaip teisingai apvalinti kainas. Gyventojai taip pat klausė, kodėl tam tikrose vietose kainos nėra skelbiamos eurais, o Ūkio ministerijos atstovas  užtikrino kad tai yra pažeidimas ir būtina pranešti atitinkamoms tarnyboms.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovas Marekas Močiulskis pasidžiaugė, kad mūsų šalies vartotojai yra aktyvūs ir pamatę pažeidimus nedelsiant apie tai praneša. Kaip ir pirmojo pranešimu metu, klausimų taip pat netrūko. Bibliotekų lankytojai jo teiravosi, kur kreiptis pamačius neteisingai nurodytas kainas, kaip užtikrinamas sąžiningas kainų perskaičiavimas turguose. Verslo atstovai daugiausia pateikė klausimų susijusių su kasos aparatų perprogramavimu ir domėjosi ką reikia padaryti norint prisijungti prie geros verslo praktikos memorandumo.

Transliacijos metu buvo gauta apie 150 įvairiausių klausimų – kur pranešti apie pažeidimus ir kokios sankcijos gresia nesąžiningiems verslininkams. Laidos pašnekovai išrinko du įdomiausius ir originaliausius klausimus, kuriuos uždavusiems žiūrovams skirti 50 litų vertės dovanų kuponai knygoms įsigyti. Prizai atiteko Elektrėnų viešosios bibliotekos lankytojui už klausimą kas pasirūpins sąžiningu kainą perskaičiavimu ir Irenai iš Kauno rajono Rokų bibliotekos, kuri klausė, ką daryti su centų monetomis (1, 2 ir 5 nominalų), kurių turi susitaupiusi per 1000 litų ir jų nenori priimti nei vienas komercinis bankas.

Aktyviausia transliacijos metu buvo Vilkaviškio rajono viešoji biblioteka. Jos lankytojai pateikė net 33 klausimus. Biblioteka apdovanota 500 litų vertės prizu naujoms knygoms įsigyti.

 

„Euro panorama“ iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vyks kas dvi savaites tuo pačiu laiku – ketvirtadieniais nuo 10 val. ryto, jų trukmė – apie 1 valandą. Atvykti į bibliotekas kviečiami visi besidomintys būsimąja Lietuvos valiuta. Ypač laukiami vyresnio amžiaus žmonės, socialinės atskirties ir rizikos grupių atstovai, gyvenantys mažesniuose miesteliuose ir kaimuose.

Lapkričio 27 d. apie socialinį draudimą, socialines išmokas ir pašalpas artėjant eurui diskutuos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei „Sodros“ specialistai. Gruodžio 11 d. planuojama transliacija tema – „Kaip pasiruošti euro atėjimui“, kurios dalyviai - Lietuvos policijos ir Lietuvos banko atstovai. O sausį transliacijų ciklą užbaigs laida „Įsivedus eurą: apžvalga ir prognozės“, kurioje euro įvedimo rezultatus apibendrins finansų ministras R. Šadžius.

Renginiai šalies bibliotekose – tik viena iš daugelio visuomenę apie būsimą Lietuvos valiutą informuojančių priemonių. Spalio pabaigoje šalies mokyklose startavo „Euro panorama“ – programa skirta supažindinti moksleivius su būsimąja Lietuvos valiuta. Nacionalinį euro testą sprendė beveik 23 tūkst. Lietuvos moksleivių, geriausieji varžysis tolimesniuose etapuose. Nuo rugsėjo tęsiamas dar pavasarį pradėtas euro seminarų ciklas. Jų metu į gyventojams ir verslininkams rūpimus klausimus atsako Finansų ministerijos, Lietuvos banko, Ūkio ministerijos, „Verslios Lietuvos“, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos ir kitų valstybės institucijų atstovai. Iki gruodžio pradžios visose 60-yje Lietuvos savivaldybių numatyta surengti mažiausiai 70 tokių seminarų gyventojams ir tiek pat verslininkams.

Šaltinis: euro.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Baigėsi 15 tūkst. lankytojų į šalies bibliotekas sutraukusi „Euro panorama“

Apie 3 tūkst. gyventojų iš 360 šalies bibliotekų ketvirtadienį stebėjo paskutinę „Euro panoramos“ transliaciją iš nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Joje finansų ministras Rimantas Šadžius apžvelgė naujos valiutos įvedimo iššūkius, o ekonomistas dr. Gitanas Nausėda pateikė... skaityti »

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »