Bibliotekų lankytojai žinias apie naująją valiutą tikrinasi spręsdami euro testą

Publikuota: 2015 m. sausio 9 d. penktadienis

Keli šimtai Lietuvos gyventojų jau pasitikrino savo žinias apie naująją Lietuvos valiutą spręsdami euro testą. Nors elektroninį testą dalyviai aktyviau sprendžia šalies viešųjų bibliotekų viešosiose interneto prieigose, pasitikrinti žinias gyventojai gali ir namuose ar kitose interneto prieigos vietose apsilankę svetainėje www.eurotestas.eu. Šis testas yra dalis bibliotekose vykdomos euro viešinimo programos „Euro panorama“, kurią organizuoja Finansų ministerija.

Išsiaiškinti, ar viską žino apie naująją valiutą, gali kiekvienas – tiek jaunas, tiek vyresnio amžiaus žmogus. Tai padaryti gyventojai gali atvykę į artimiausią viešąją biblioteką ar kitose interneto prieigą turinčiose vietose įvedę interneto svetainės adresą www.eurotestas.eu. Euro testo dalyvių laukia 10 klausimų, į kuriuos atsakyti pakanka vos kelių minučių. Duomenų bazę sudaro daugiau kaip 50 klausimų, kurie rotuojasi.

Nors kalbinami testą sprendę gyventojai vieningai teigė, kad labiausiai juos motyvavo noras įvertinti savo žinias, piliečiai atsakinėti į elektroninio testo klausimus skatinami ir prizais. Jau antrą mėnesį atsitiktiniu būdu išrenkami trys mėnesio sprendėjai, kuriems dovanojami čekiai knygoms įsigyti. Viena iš gruodžio mėnesio dalyvių klaipėdietė Aistė Liupšienė džiaugiasi ne tik laimėjusi dovanų čekį. „Šis testas leidžia pasitikrinti žinias bei tobulėti“, – teigia ji. Antrojo knygų čekio laimėtojas Pavelas Kozlovas, užpildęs elektroninį testą Šiaulių viešojoje bibliotekoje, ramus: „Ketverius metus gyvenau užsienyje, kur kasdien naudojau eurą, tad esu puikiai susipažinęs ir nauja valiuta manęs negąsdina. Tačiau paraginčiau vaikus išspręsti šį testą, nes jis tikrai nesudėtingas ir jame tėra vos 10 klausimų“.

Euro testą švietėjišku vadina dar viena burtų keliu išrinkta laimėtoja. „Pildant testą galima pasisemti žinių kaip naudotis euru jį įvedus. Taip pat iškyla naujų klausimų, apie kuriuos prieš tai net nepagalvojau, pavyzdžiui, ar Lietuvoje galios kitų šalių eurai“, – testo naudą vardija šiaulietė Lina Archipova. Čekius knygoms įsigyti laimės ir trys laimingieji, sausio mėnesį sprendusieji euro testą, tad gyventojai aktyviai raginami pasitikrinti savo žinias apie eurą.

Euro testas – tik viena iš daugelio visuomenę apie naująją Lietuvos valiutą informuojančių priemonių. Lietuvos viešosiose bibliotekose nuo spalio taip pat vyksta transliacijų ciklas „Euro panorama“, kur gyventojai už euro įvedimą atsakingų institucijų atstovams gali tiesiogiai internetu užduoti klausimus. Šiuo metu jau yra įvykusios keturios „Euro panoramos“ transliacijos. Paskutinioji vyks 2015 metų sausio 22 dieną 10 val. Joje į gyventojų klausimus apie naująją Lietuvos valiutą atsakys finansų ministras Rimantas Šadžius ir ekonomistas dr. Gitanas Nausėda.

Dar viena apie eurą informuojanti priemonė – moksleiviams skirtas konkursas „Euro lyga“. Edukacinio projekto metu 5–8 ir 9–12 klasių moksleivių komandos rungiasi protų kovose ir taip išsamiau susipažįsta su euru bei praktiniais jo įvedimo aspektais. Šio žaidimo pagrindu sukurtas ir viešai prieinamas testas adresu: http://eurolygostestas.euras.lt/. Jo klausimai aprėpia keletą sričių – pradedant ekonomika ir baigiant istorija.

Šaltinis: euras.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »