Buitinės technikos kaina lietuviams nesvarbi

Publikuota: 2014 m. gruodžio 16 d. antradienis

Rinkdamiesi naują buitinę techniką lietuviai atsižvelgia į keletą veiksnių. Tačiau neseniai kompanijos „Samsung“ atlikto tyrimo „Living Smart“ duomenys nustebino – kaina jiems toli gražu nėra pagrindinis faktorius. Iš apklausoje dalyvavusiųjų lietuvių, įsigijusių skalbimo mašiną arba šaldytuvą per pastaruosius pora metų, žemą kainą, kaip pagrindinį veiksnį, lėmusį jų pasirinkimą, įvardijo vos apie 26 proc.

„Samsung Electronics Baltics“ buitinės elektronikos padalinio Lietuvoje vadovo Miroslavo Ramanavičiaus teigimu, tai, kad lietuviams kaina nėra svarbiausias aspektas, renkantis naują buitinę techniką, iš tiesų džiugina. „Nors dažnai manoma, jog mums, lietuviams, labai rūpi nusipirkti įrenginį už kuo žemesnę kainą, pasirodo, kad  svarbiausia ne kaina, o kokį produktą vartojame – kokios jo energijos sąnaudos, talpa, dydis, funkcionalumas ir panašiai,“ – sakė jis.

Tyrimo duomenimis didžiajai daliai apklaustų lietuvių, renkantis buitinius įrenginius, svarbiausia yra nedidelės energijos sąnaudos: net 55 proc. respondentų teigė teikiantys pirmenybę aukščiausios energijos efektyvumo klasės buitinei technikai. „Mūsų dienomis žmonės yra linkę sumokėti didesnę kainą už tokį prietaisą, kuris vartoja mažiau elektros energijos, tam, kad sutaupytų ateityje“, – tendencijas komentavo M. Ramanavičius.

Apklausos rezultatai parodė, kad  be energetinio efektyvumo, renkantis naujus buitinius prietaisus, lietuviai labiausiai kreipia dėmesį į jų savybes ir funkcionalumą (taip teigė maždaug 40 proc. apklaustųjų) bei į talpą ir dydį(taip pat apie 40 proc. respondentų).

Beje, „Samsung“ inicijuotas tyrimas atskleidė ir dar vieną dalyką – lietuviai aktyviausiai iš Baltijos šalių domisi buitinės technikos tobulėjimu ir nuolatinėmis inovacijomis. Mūsų šalyje tai svarbu beveik pusei gyventojų, tuo tarpu kaimyninėse Latvijoje ir Estijoje – tik trečdaliui. „Daugelis keičia savo buitinę įrangą, kai ši sugenda arba dėl to, kad nori senąją pakeisti naujesne bei inovatyvesne. O inovatyvumas dažniausiai susijęs ir su prietaisų ekonomiškumu,“ – teigė, M. Ramanavičius.

Remiantis tyrimo duomenimis matyti ir dar vienas faktas. Lietuviai, palyginti su kitomis Baltijos šalimis, labiausiai domisi išmaniaisiais namais. Net 78 proc. respondentų iš mūsų šalies teigė, kad jais domisi ar bent jau yra apie juos girdėję. Tą patį apie save pasakyti galėjo 60 proc. latvių ir 47 proc. estų.

Išmanieji namai – galėtų būti ateities investicija tiek į taupymą, tiek į patogumą. KTU profesoriaus Egidijaus Kazanavičiaus teigimu, šiais laikais žmonės gyvena tokį intensyvų gyvenimą, jog grįžę namo vargu, ar atkreipia dėmesį į savo buitinius prietaisus, ar dažnai pasižiūri, kiek energijos jie suvartoja. „Tam ir reikalinga išmani aplinka, kuri primintų užsimiršusiam vartotojui apie kai kuriuos dalykus“, – sakė profesorius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »