„Euro panoramą“ šalies bibliotekose stebėjo tūkstančiai lankytojų

Publikuota: 2014 m. spalio 31 d. penktadienis

Beveik tris tūkstančius žiūrovų į Lietuvos viešąsias bibliotekas sutraukė pirmasis renginių ciklo „Euro panorama“ susitikimas. Internetu užduoti klausimus apie eurą finansų ministrui Rimantui Šadžiui ir ekonomistui dr. Nerijui Mačiuliui panoro šešių šimtų šalies bibliotekų lankytojai.

„Nors didžioji Lietuvos gyventojų dalis jaučiasi gerai informuoti apie euro įvedimą, tačiau žmonėms vis dar kyla klausimų. Džiaugiamės, kad Lietuvos bibliotekos suteikia galimybę tiesiogiai pabendrauti su gyventojais, sklaidyti nepagrįstus mitus ir pasiekti atokiausius šalies kampelius. Esame tikri, kad susitikimų su specialistais metu gyventojams bus atsakyta į visus rūpimus klausimus“, – sakė transliacijų ciklą iš nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atidaręs finansų ministras R. Šadžius.

Ministras paneigė dažniausiai sklandančius mitus apie eurą. Vienas jų, kad dėl pasikeitusios valiutos Lietuva praras tapatumą.  R. Šadžiaus teigimu, jei iki šiol Vytis būdavo tik ant lietuviškų litų monetų, vos 3 mln. gyventojų turinčioje rinkoje – nuo kitų metų jis pasklis po visą Europą ir lietuviškomis eurų monetomis bus galima atsiskaityti daugiau nei 300 mln. gyventojų turinčioje euro zonoje. Ministras taip pat atsakė į įvairiausius gyventojų klausimus – pradedant euro įvedimo privalumais ir baigiant būsimosios Lietuvos valiutos apsaugos priemonėmis. Ekonomistui dr. N. Mačiuliui klausimų taip pat netrūko. Bibliotekų lankytojai jo teiravosi, ar įvedus eurą reikės persirašyti paskolų sutartis, kaip keisis žmonių perkamoji galia. Ekonomistas pastebėjo, kad eurą įsivedusiose šalyse atlyginimai paprastai kyla sparčiau negu kainos, todėl Lietuvos gyventojų baimės dėl pinigų nuvertėjimo yra nepagrįstos.

Transliacijos metu buvo gauta apie 300 įvairiausių klausimų – pradedant euro įvedimo data ir baigiant galimomis paskolų palūkanomis. Laidos pašnekovai išrinko du įdomiausius ir originaliausius klausimus, kuriuos uždavusiems žiūrovams skirti 50 litų vertės dovanų kuponai knygoms įsigyti. Prizai atiteko kaunietei Dangirai Zdanienei už klausimą apie psichologinę pagalbą senyvo amžiaus žmonėms, kurie patiria stresą dėl valiutos keitimo, ir Lukui iš Jonavos už pasitikslinimą, kada Lietuvoje bus įvestas euras. 

Aktyviausia transliacijos metu buvo Molėtų viešoji biblioteka. Jos lankytojai pateikė net 33 klausimus. Biblioteka apdovanota 500 litų vertės prizu naujoms knygoms įsigyti.

 

 „Euro panorama“ iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vyks kas dvi savaites tuo pačiu laiku – ketvirtadieniais nuo 10 val. ryto, jų trukmė – apie 1 valandą. Iki sausio pabaigos numatyti dar keturi susitikimai su specialistais. Atvykti į bibliotekas kviečiami visi besidomintys būsimąja Lietuvos valiuta. Ypač laukiami vyresnio amžiaus žmonės, socialinės atskirties ir rizikos grupių atstovai, gyvenantys mažesniuose miesteliuose ir kaimuose.

Antroji transliacija „Sąžiningas kainų perskaičiavimas: patarimai verslui ir vartotojui“ numatyta lapkričio 13 d. Renginyje dalyvaus Ūkio ministerijos ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovai. Apie socialinį draudimą, socialines išmokas ir pašalpas artėjant eurui lapkričio 27 d. diskutuos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei „Sodros“ specialistai. Ketvirtoji transliacija planuojama gruodžio 11 d., jos tema – „Kaip pasiruošti euro atėjimui“. Šios laidos dalyviai – Lietuvos policijos ir Lietuvos banko atstovai. O sausį transliacijų ciklą užbaigs laida „Įsivedus eurą: apžvalga ir prognozės“, kurioje euro įvedimo rezultatus apibendrins finansų ministras R. Šadžius.

 

Šaltinis: euro.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »