„Euro panoramą“ šalies bibliotekose stebėjo tūkstančiai lankytojų

Publikuota: 2014 m. spalio 31 d. penktadienis

Beveik tris tūkstančius žiūrovų į Lietuvos viešąsias bibliotekas sutraukė pirmasis renginių ciklo „Euro panorama“ susitikimas. Internetu užduoti klausimus apie eurą finansų ministrui Rimantui Šadžiui ir ekonomistui dr. Nerijui Mačiuliui panoro šešių šimtų šalies bibliotekų lankytojai.

„Nors didžioji Lietuvos gyventojų dalis jaučiasi gerai informuoti apie euro įvedimą, tačiau žmonėms vis dar kyla klausimų. Džiaugiamės, kad Lietuvos bibliotekos suteikia galimybę tiesiogiai pabendrauti su gyventojais, sklaidyti nepagrįstus mitus ir pasiekti atokiausius šalies kampelius. Esame tikri, kad susitikimų su specialistais metu gyventojams bus atsakyta į visus rūpimus klausimus“, – sakė transliacijų ciklą iš nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atidaręs finansų ministras R. Šadžius.

Ministras paneigė dažniausiai sklandančius mitus apie eurą. Vienas jų, kad dėl pasikeitusios valiutos Lietuva praras tapatumą.  R. Šadžiaus teigimu, jei iki šiol Vytis būdavo tik ant lietuviškų litų monetų, vos 3 mln. gyventojų turinčioje rinkoje – nuo kitų metų jis pasklis po visą Europą ir lietuviškomis eurų monetomis bus galima atsiskaityti daugiau nei 300 mln. gyventojų turinčioje euro zonoje. Ministras taip pat atsakė į įvairiausius gyventojų klausimus – pradedant euro įvedimo privalumais ir baigiant būsimosios Lietuvos valiutos apsaugos priemonėmis. Ekonomistui dr. N. Mačiuliui klausimų taip pat netrūko. Bibliotekų lankytojai jo teiravosi, ar įvedus eurą reikės persirašyti paskolų sutartis, kaip keisis žmonių perkamoji galia. Ekonomistas pastebėjo, kad eurą įsivedusiose šalyse atlyginimai paprastai kyla sparčiau negu kainos, todėl Lietuvos gyventojų baimės dėl pinigų nuvertėjimo yra nepagrįstos.

Transliacijos metu buvo gauta apie 300 įvairiausių klausimų – pradedant euro įvedimo data ir baigiant galimomis paskolų palūkanomis. Laidos pašnekovai išrinko du įdomiausius ir originaliausius klausimus, kuriuos uždavusiems žiūrovams skirti 50 litų vertės dovanų kuponai knygoms įsigyti. Prizai atiteko kaunietei Dangirai Zdanienei už klausimą apie psichologinę pagalbą senyvo amžiaus žmonėms, kurie patiria stresą dėl valiutos keitimo, ir Lukui iš Jonavos už pasitikslinimą, kada Lietuvoje bus įvestas euras. 

Aktyviausia transliacijos metu buvo Molėtų viešoji biblioteka. Jos lankytojai pateikė net 33 klausimus. Biblioteka apdovanota 500 litų vertės prizu naujoms knygoms įsigyti.

 

 „Euro panorama“ iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vyks kas dvi savaites tuo pačiu laiku – ketvirtadieniais nuo 10 val. ryto, jų trukmė – apie 1 valandą. Iki sausio pabaigos numatyti dar keturi susitikimai su specialistais. Atvykti į bibliotekas kviečiami visi besidomintys būsimąja Lietuvos valiuta. Ypač laukiami vyresnio amžiaus žmonės, socialinės atskirties ir rizikos grupių atstovai, gyvenantys mažesniuose miesteliuose ir kaimuose.

Antroji transliacija „Sąžiningas kainų perskaičiavimas: patarimai verslui ir vartotojui“ numatyta lapkričio 13 d. Renginyje dalyvaus Ūkio ministerijos ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos atstovai. Apie socialinį draudimą, socialines išmokas ir pašalpas artėjant eurui lapkričio 27 d. diskutuos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei „Sodros“ specialistai. Ketvirtoji transliacija planuojama gruodžio 11 d., jos tema – „Kaip pasiruošti euro atėjimui“. Šios laidos dalyviai – Lietuvos policijos ir Lietuvos banko atstovai. O sausį transliacijų ciklą užbaigs laida „Įsivedus eurą: apžvalga ir prognozės“, kurioje euro įvedimo rezultatus apibendrins finansų ministras R. Šadžius.

 

Šaltinis: euro.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »