Išmanusis laikrodis: verslininkui, namų šeimininkei, o gal slaptajam agentui?

Publikuota: 2013 m. spalio 11 d. penktadienis

Vienas didžiausių mobiliųjų telefonų gamintojų „Samsung“ rugsėjo pradžioje pristatė naująją technologiją – ant riešo dėvimą išmanųjį laikrodį „The Galaxy Gear“, kuris, tikimąsi, taps mobiliųjų telefonų ateitimi.  Jau kitą savaitę naujiena atsiras prekyboje, todėl nutarėme pasidomėti, kam šis prietaisas iš tiesų taps nepamainomu darbo ir laisvalaikio įrankiu.

Verslininkui

Turintiems begales darbų ir nuolatos bendraujantiems telefonu, išmanusis laikrodis palengvina komunikacijos galimybes. „Ekranėlyje matomas skambinančiojo adresatas, o,  perbraukus ekraną pirštu, galima atsiliepti arba atmesti skambutį. Informacija laikrodžio šeimininką visada pasiekia sekundžių tikslumu: jis praneša apie skambučius, gautas tekstines žinutes ar elektroninius laiškus“, – apie išmaniųjų telefonų galimybes pasakoja „Technoramos” el. parduotuvės vadovas Algirdas Daniela. Naudodamas funkciją „S voice“ vartotojas gali balsu kurti priminimus ir pastabas kalendoriuje. Greičiausiai susirinkime naudotis telefonu nėra etiška, tačiau su išmaniuoju „Galaxy Gear“ niekas nepastebės, kad vienu metu atliekate keletą darbų. Be to, iš šalies šis prietaisas atrodo kaip prabangus elektroninis ar mechaninis laikrodis (vartotojai galės pasirinkti iš 10 skirtingų ekrano užsklandų, kuriose vaizduojami įvairūs laikrodžiai). Tiesa, baterijos veikimo laikas nenudžiugins nė vieno verslininko: laikrodį gali tekti krauti kur kas dažniau nei telefoną.

Studentui 

„Technoramos“ eksperto teigimu, vienas didžiausių išmaniojo laikrodžio privalumų studentams ir mokiniams – „Voice Memo“ funkcija, suteikianti galimybę įsirašyti svarbius dėstytojų pranešimus, paskaitas ar kitus pokalbius. Laikrodis turi 4 GB vidinę atmintį. Deja, naujasis prietaisas nėra nepriklausomas įrenginys: jame įdiegta „Bluetooth“ ryšio sąsaja su  konkrečiu „Galaxy Note 3” išmaniuoju telefonu. Tad visas komplektas vargu ar studentui bus lengvai įperkamas. Specialistas prasitaria, kad tikimąsi, jog ateityje „Samsung“ išleis šio pretaiso programinius atnaujinimus, kurie sukurs sąsajas ir su kitais „Android“ telefonais.

Slaptajam agentui

Ne, tai ne Džeimso Bondo žaisliukas, kuriame įtaisytas pjūklas ir kulkas nukreipiantis prietaisas, tačiau išmanusis laikrodis iš tiesų primena šnipinėjimo tikslais sukurtą įrankį. Iš pažiūros „Samsung Galaxy Gear“ niekuo nesiskiria nuo kitų elektroninių ar mechaninių laikrodžių, tačiau vienu piršto prilietimu jis padeda fiksuoti norimus vaizdus. Apyrankėje integruota 1,9 mln. taškų raiškos kamera suteikia galimybę fotografuoti ir filmuoti, o medžiagą saugoti savo mobiliajame telefone. O kur dar balso įrašymo funkcija... Kiekvienas, turintis tokį prietaisą, gali pasijusti slaptuoju agentu.

Namų šeimininkei

Skubančiai ir nuolat pilnomis rankomis lekiančiai namų šeimininkei išmanusis laikrodis iš tiesų gali palengvinti daugelį kasdienių darbų. Pavyzdžiui, vairuojant ar rankose nešant pilnus krepšius pirkinių, galima be vargo atsiliepti, net jei telefonas skamba kažkur toli rankinės dugne. Ir atvirkščiai, pasinaudojant valdymo balsu funkcija „S voice“ paskambinti vos ištarus adresato vardą.

Beje, elegantiškas išmanusis laikrodis gali būti ypač madingas aksesuaras.  Laikrodžio dizainas subalansuotas tiek vyrams, tiek moterims. Be to, vartotojas gali rinktis norimos spalvos korpusą: juodojo gintaro, mokos pilką, oranžinę, avižinių dribsnių gelsvą, rožinę-auksinę ir laimo žalią.

Sportininkui

Prietaiso praktiškumas sportuojant yra nepamainomas. Tiesa, telefoną reikia turėti taip pat netoliese – kuprinėje ar kišenėje. Jei bėgiojant klausotės muzikos,„Samsung Galaxy Gear“ pagalba galima valdyti  telefono  muzikos grotuvą: ieškoti kūrinių, klausyti ir stabdyti, neturint po ranka išmaniojo įrenginio.  Be to, „Galaxy Gear“ veikia kaip žingsniamatis, kuris fiksuoja judesius įrengtais jutikliais. Ši funkcija sistemingai ir automatiškai stebi vartotojo veiksmus, todėl jis gali patogiai išsaugoti svarbiausius asmeninius duomenis: informaciją apie sudegintas kalorijas, nueitus žingsnius ir atstumą. Laikrodžiams pasirodžius prekyboje,  vartotojai galės rinktis maždaug tarp 70 mobiliųjų programėlių, kurios bus pritaikytos naujajam„The Galaxy Gear“. Tarp jų nemažai sportinių programėlių.

Taigi kam šis prietaisas iš tiesų gali būti pats naudingiausias, vienareikšmiško atsakymo nėra. Mes visi nuolat skubame  ir lekiame, sportuojame, šnipinėjame, sekame naujas madas, tad išmaniojo laikrodžio savybės ir funkcijos tinka daugeliui iš mūsų. Tiesa, tikraisiais atradimais ir nusivylimais pasidalinti galės tik išbandę prietaisą vartotojai.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »