Kas ketvirtas lietuvis 2016-aisiais skolinosi pinigų

Publikuota: 2017 m. sausio 10 d. antradienis

Gyventojų įpročiai kinta, o vartojimo kreditai jau nebėra tabu. Tyrimas atskleidė, kad net 24 proc. lietuvių praėjusiais metais skolinosi pinigus įvairioms reikmėms patenkinti.

 „Baltijos tyrimų“ atlikta apklausa apie skolinimosi įpročius rodo, jog daugiausiai pinigų skolinosi 18 – 29 m. amžiaus grupės vyriškos lyties asmenys. Tarp jų vyrauja vidutinę finansinę padėtį šeimoje užtikrinantys ir daugiau nei 1000 eur. vidutines mėnesines pajamas gaunantys piliečiai. Tuo tarpu net 80 proc. vyresnių nei 50 m. amžiaus asmenų išvis nebuvo linkę skolintis arba prireikus papildomų lėšų kreipdavosi į gimines, draugus ar pažįstamus.

Taip pat tyrimas atskleidė, kad asmenys, gaunantys pajamas, nesiekiančias 600 eurų per mėnesį nebuvo linkę skolintis išvis. Kitavertus tie, kurių mėnesinis atlygis buvo didesnis nei 1000 eurų, noriai naudojosi išperkamosios nuomos (lizingo) ar greitųjų kreditų bendrovių paslaugomis. Galima pastebėti ir tai, kad lyginant su kaimo vietovių gyventojais, didmiesčiuose gyvenantys asmenys buvo linkę skolintis dažniau.

Apklausa taip pat atskleidė, kad ypač sparčiai populiarėja ir rinkoje įsitvirtina greitųjų kreditų bendrovės, savo klientus viliojančios paprastumu, prieinamumu bei nedideliu palūkanų dydžiu. 2016 metais 4 proc. lietuvių naudojosi minėtų bendrovių paslaugomis.

Lietuvos gyventojų tyrimas apie skolinimosi įpročius atliktas 2016 m. lapkričio mėnesį. Apklausa buvo atliekama kaip Lietuvos Nacionalinio Omnibuso dalis. Tyrimo metu apklausta 1010 Lietuvos gyventojų nuo 18 metų ir vyresnių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »