Lietuva gali tapti Kazachstano jūrų vartais Vakaruose

Publikuota: 2015 m. gegužės 20 d. trečiadienis

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, Astanoje susitikęs su Kazachstano investicijų ir plėtros pirmuoju viceministru Ženysu Kasimbeku (Jenis Kasimbek), išsakė Lietuvos poziciją dėl dvišalio bendradarbiavimo transporto sektoriuje plėtros ir perspektyvų.

„Mes palaikome Kazachstano užsibrėžtus tikslus transporto ir logistikos srityje. Lietuva, turinti gerai išplėtotą transporto infrastruktūrą ir logistikos centrų tinklą, Kazachstanui gali pasiūlyti saugius, greitus ir nebrangius įvairių krovinių pervežimus į Europos ir Skandinavijos šalis tranzitu per mūsų šalies teritoriją“, – sakė susisiekimo ministras R. Sinkevičius.

Lietuva pritaria Kazachstano siekiui vykdyti skrydžius į/per Lietuvą į Europos Sąjungos šalis, siekia plėtoti bendrą konteinerinio traukinio „Saulė“ projektą ir kviečia prisidėti prie Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos intermodalių terminalų plėtros.

Susitikimo metu taip pat buvo pasiūlyta aptarti krovinių tranzito Kinija–Kazachstanas–Lietuva galimybes.

Pasak ministro, Klaipėdos valstybinis jūrų uostas yra pasirengęs tapti Kazachstano jūrų vartais Vakaruose. Iš Kinijos Urumči miesto per Kazachstano teritoriją į Klaipėdos uostą nugabenti kroviniai galėtų būti vežami toliau – į Centrinę ir Vakarų Europą, Skandinaviją.

2014 m. geležinkelių transportu tarp abiejų šalių buvo pervežta net 25,5 proc. daugiau krovinių (per 800 tūkst. tonų), nei 2013 m. Daugiausia – naftos, mineralinių ir maisto produktų.

Š. m. birželio 5–6 d. Klaipėdoje vyks Tarptautinė Lietuvos–Kazachstano transporto ir logistikos konferencija, į kurią susisiekimo ministras R. Sinkevičius pakvietė ir Kazachstano investicijų ir plėtros pirmąjį viceministrą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »