Lietuva ir Kazachstanas sieks sostines sujungti tiesioginiais skrydžiais

Publikuota: 2015 m. spalio 9 d. penktadienis

Vilnių ir Astaną – Lietuvos ir Kazachstano sostines turėtų sujungti tiesioginiai skrydžiai. Tokį abipusį siekį susitikimo Vilniuje metu išsakė Lietuvos susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius ir Astanos meras Adilbekas Džaksybekovas.

„Vertiname stiprėjančius Lietuvos ir Kazachstano ekonominius ryšius, esame partneriai transporto ir logistikos srityje, todėl visapusiškai palaikome tiesioginių skrydžių tarp sostinių planus. Tai prisidėtų prie dvišalio ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo, praplėstų skrydžių iš Vilniaus geografiją“, – sakė susisiekimo ministras R. Sinkevičius.

Kazachstano oro linijų bendrovių tiesioginių skrydžių į Vilnių galimybę 2014 m. aptarė Lietuvos ir Kazachstano vyriausybių prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo komisija, pritarimą tokiems skrydžiams pastaraisiais metais susisiekimo ministras R. Sinkevičius taip pat yra ne kartą išsakęs savo vizitų į Kazachstaną metu. Tiesioginių skrydžių galimybė buvo aptarta su Kazachstano investicijų ir plėtros ministerijos bei Kazachstano aviakompanijų vadovais.

Pasak ministro R. Sinkevičiaus, Astanos meras taip pat pasisako už tokių skrydžių atsiradimą, todėl labai tikėtina, kad Kazachstano oro linijų bendrovės ras abiejų valstybių sostinių sujungimo oro transportu būdų.

Astanos mero A. Džaksybekovo teigimu, tiesioginius skrydžius tarp Astanos ir Vilniaus norima pradėti vėliausiai iki 2017 m., kai Astanoje vyks pasaulinė paroda EXPO 2017. Numatoma, kad iki parodos pradžios Kazachstano sostinėje turėtų atsirasti apie 40 naujų oro susisiekimo maršrutų. Skrydžių į Vilnių planams įgyvendinti Kazachstano oro linijų bendrovės dar turės atitikti Europos Komisijos skrydžių saugos vertinimus, kurie numatomi 2016 m. pavasarį.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Naujos transporto ir logistikos galimybės Lietuvai – pramonės parkas Baltarusijoje

Lietuva labai vertina sėkmingai įgyvendinamą Baltarusijos ir Kinijos projektą – industrinio parko „Didysis akmuo“ kūrimą – ir yra pasirengusi suteikti aukštos kokybės transporto ir logistikos infrastruktūrą, taip pat paslaugas šio parko rezidentams. skaityti »

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »