Lietuva sieks lėšų energijos efektyvumo ir verslo skatinimo projektams

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 21 d. pirmadienis

Finansų ministras Rimantas Šadžius ir Europos investicijų banko prezidentas Werneris Hoyeris susitikę aptarė galimybę iš investicijų plano Europai Lietuvoje finansuoti energijos efektyvumo projektus, taip pat gerinti mažoms ir vidutinėms įmonėms prieigą prie finansavimo.

„Su Europos investicijų banku Lietuvoje bendrai esame įkūrę nacionalinius finansinius fondus, kurie jau daugiau kaip septynerius metus teikia paskolas, garantijas, investuoja į rizikos kapitalą finansuodami mažojo ir vidutinio verslo bei energijos efektyvumo projektus. Šios kryptys iš esmės atitinka ir investicijų plano Europai tikslus, todėl ieškome būdų kaip sujungti įvairias finansų inžinerijos priemones, kad galėtume finansuoti šaliai svarbius infrastruktūrinius projektus, stiprinti mažą ir vidutinį verslą, taip skatindami ekonomikos augimą“, - sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

Po dvišalio susitikimo R. Šadžius ir W. Hoyeris dalyvavo Europos Komisijos rengiamame seminare „Naujos investicijų galimybės Europos Sąjungoje – verslumui ir inovacijoms skatinti“, kur kartu su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju, atsakingu už darbo vietų kūrimą, ekonomikos augimą, investicijas ir konkurencingumą Jyrki Katainenu bei EK nariu Vyteniu Andriukaičiu, seminare potencialiems pareiškėjams pristatys Investicijų planą Europai ir Europos strateginių investicijų fondą.

Apie investicijų planą Europai (Junckerio planą)

Investicijų planas Europai (dar vadinamas Junckerio planu) yra skirtas skatinti investicijas, didinti konkurencingumą bei ilgalaikį ekonomikos augimą Europos Sąjungoje. Per trejus metus tam numatoma sutelkti  315 mlrd. eurų privačių ir viešųjų investicijų, iš kurių 240 mlrd. eurų būtų skiriama investicijoms, o 75 mlrd. eurų - mažoms ir vidutinėms įmonėms, kurios sudaro 99 proc. ES įmonių ir įdarbina du trečdalius ES privačiojo sektoriaus darbuotojų. Būsimi projektai būtų finansuojami iš Europos strateginių investicijų fondo, kuriam EIB ir Europos Sąjungos biudžetas skirs 21 mlrd. eurų tam, kad 2015-2017 m. jis galėtų sutelkti 315 mlrd. eurų dydžio investicijų. Tai reiškia, kad fonde panaudotas 1 euras viešųjų lėšų turėtų pritraukti 12 eurų privačių investuotojų lėšų ir 3 eurus EIB lėšų. Europos strateginių investicijų fondas prisiims dalį rizikos, kuri tenka EIB, todėl pastarasis galės investuoti į rizikingesnius projektus.

Šaltinis: finmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »