Lietuvai – apdovanojimas už ES fondų poveikio vertinimą

Publikuota: 2016 m. birželio 22 d. trečiadienis

Finansų ministerijos inicijuotą ES fondų investicijų poveikio gyvenimo kokybei, socialinės atskirties ir skurdo mažinimui Lietuvoje vertinimą Europos Komisija išrinko geriausiu užimtumo, darbo įgūdžių ir socialinės aprėpties srityje. Apdovanojimas Lietuvai įteiktas EK organizuotoje 7-oje vertinimo konferencijoje.

Vertinimą, kaip ES fondų investicijos prisidėjo prie skurdo ir socialinės atskirties mažinimo bei užimtumo didinimo kartu su išorės ekspertais atliko Finansų ministerijos ir kitų institucijų darbuotojai.

Be to, tarp geriausiųjų apdovanotas ir EK inicijuotas bei finansuotas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei išorės ekspertų atliktas pilotinis Aktyvių darbo rinkos priemonių kontrafaktinis vertinimas.

Birželio 16–17 dienomis Sofijoje (Bulgarija) Europos Komisijos surengė 7-ąją vertinimo konferenciją „Orientacija į rezultatus: kaip veikia ES Sanglaudos politika“. Joje buvo aptarti ankstesni Sanglaudos politikos periodai ir 2014–2020 m. laikotarpio iššūkiai. 

Konferencijos metu taip pat buvo apdovanoti ES struktūrinių fondų ir Sanglaudos fondo investicijų efektyvumo vertinimo konkurso nugalėtojai. Konkurse buvo nominuoti vertinimai mokslinių tyrimų ir inovacijų, verslo rėmimo, užimtumo, darbo įgūdžių ir socialinės aprėpties, aplinkos ir transporto infrastruktūros bei administravimo gebėjimo stiprinimo srityse. Iš viso Europos Sąjungos valstybės konkursui pateikė daugiau kaip 90 atliktų analizių, kurios buvo vertinamos pagal taikytos metodologijos tinkamumą ir išvadų bei rekomendacijų aktualumą ES tolimesnei sanglaudos politikai.

Renginį Bulgarijoje organizavo EK Regioninės ir miestų politikos bei Užimtumo, socialinių reikalų ir aprėpties generaliniai direktoratai.

Sanglaudos politika – tai bendroji ES politika, kurios tikslas – mažinti  skirtumus tarp ES regionų. Ji apima šimtus tūkstančių projektų, vykdomų visoje Europoje ir gaunančių finansavimą iš Europos regioninės plėtros (ERPF), Europos socialinio (ESF) ir Sanglaudos fondų. 2014–2020 m. laikotarpiu ES biudžete sanglaudos politikos tikslams  (ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimui, Europos teritorinio bendradarbiavimui)  numatyta skirti 351,8 mlrd. eurų (trečdalis viso ES biudžeto).

Šaltinis: finmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »