Lietuvos bankas kredito unijų atstovams šalies regionuose pristato sektoriaus stiprinimo priemones

Publikuota: 2014 m. lapkričio 11 d. antradienis

Lietuvos bankas pradėjo kredito unijų sektoriaus stiprinimo priemonių pristatymų ciklą kredito unijų vadovams ir atstovams šalies regionuose. Iš viso numatyti susitikimai su penkių regionų kredito unijų atstovais visoje Lietuvoje.

„Viešoje diskusijoje dėl kredito unijų ateities dalyvavusios šalys iš esmės sutinka, kad sektoriui būtini pokyčiai. Todėl siekiame, kad apie siūlomas priemones iš pirmų lūpų išgirstų ten, kur kredito unijos yra itin svarbios – šalies regionuose“, – po susitikimo su Panevėžio regiono kredito unijų atstovais sakė Gediminas Šimkus, Lietuvos banko Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktorius.

Lietuvos bankas, apibendrinęs viešos diskusijos dėl kredito unijų ateities rezultatus, Seime sudarytai darbo grupei dėl kredito unijų sektoriaus struktūrinės reformos praėjusį mėnesį pristatė konkrečias priemones, kurios sustiprintų kredito unijų veiklą.

Siekiant užtikrinti tvarią ir efektyvią kredito unijų veiklą, reikalingi pakeitimai, kurie apimtų tris pagrindines sritis: kapitalą, sektoriaus kooperaciją ir kredito unijų valdymą.

Kredito unijų sektoriaus kapitalą siūloma stiprinti kaupiant kapitalo atsargą iš pelno arba formuojant jį iš stabilių pajinių įnašų. Šiuo metu didžiąją kapitalo dalį sudaro nepastovus ir nepakankamai nuostolius absorbuojantis kapitalas iš paskolas paėmusių narių papildomų pajinių įnašų.

Vienas iš esminių siūlymų yra įdiegti kryžminių garantijų sistemą pagal principą „vienas už visus, visi už vieną per privalomą kredito unijų narystę centrinėse kredito unijose (CKU). Taip atsirastų paskatų kredito unijų grupės nariams daug atidžiau prižiūrėti ir kontroliuoti unijų veiklą.

Kredito unijų grupėse galiotų visapusiška narių finansinė atsakomybė, konsoliduota finansinė apskaita ir priežiūra, profesionali vadyba ir išplėtota vidaus kontrolė.

Anot G. Šimkaus, prieš įgyvendinant tokią garantijų sistemą, būtų atliktas išsamus ir nepriklausomas į CKU grupę besijungiančių kredito unijų turto kokybės vertinimas.

Įgyvendinus siūlomas priemones, kredito unijų sektorių būtų galima grąžinti į efektyvaus skolintojo smulkiam ir vidutiniam verslui gretas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »