Lietuvos verslas ieško nišų įsilieti į Kinijos rinkas

Publikuota: 2015 m. lapkričio 27 d. penktadienis

Šią savaitę vykstančios verslo misijos į Kiniją metu, ekonomiškai svarbiuose Kinijos miestuose – Pekine, Šanchajuje ir Sudžou – apsilankę Lietuvos verslininkai susitiko su valstybės ir vietos valdžios institucijų pareigūnais, prekybos namų atstovais bei verslo įmonėmis bei užmezgė naudingus kontaktus. Kinijos rinką Lietuva laiko prioritetine ir joje artimiausiu metu bus koncentruojamos valstybės eksporto skatinimo priemonės.

Pastebimos tendencijos, kad Kinija skiria ypatingą prioritetą bendradarbiavimui su Rytų ir Centrinės Europos valstybėmis. Šią savaitę Sudžou mieste vykusiame 5-ajame Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos šalių ekonomikos ir prekybos forume Kinijos premjeras paskelbė, kad iš dviejų specialių fondų jau skirta 13 milijardų JAV dolerių infrastruktūriniams projektams šiame Europos regione vykdyti. Taip pat planuojama aktyvinti bendradarbiavimą ne tik transporto ir logistikos projektų srityse, bet daug dėmesio skirti universitetų ir akademinės bendruomenės projektams, skatinti kultūrinius mainus, bendrus ilgalaikius investicinius projektus, kurie atneštų naudą tiek kinų, tiek Europos įmonėms.

„Šios verslo misijos metu Lietuvos verslas turėjo puikią progą pasitikrinti savo galimybes ir surasti nišas įsilieti į Kinijos rinkas: mūsų įmonės prisistatė dviejuose verslo forumuose, kuriuos šią savaitę, su LPK partnerių – analogiškų kinų verslo organizacijų – pagalba, surengėme Pekine ir Šanchajuje. Juose dalyvavo daugiau nei 100 Kinijos kompanijų, kurios buvo specialiai atrinktos Lietuvos įmonių prašymu, kaip potencialūs ar jau esami verslo partneriai,“ – teigė Osvaldas Čiukšys, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) generalinis direktorius.

Šanchajuje Lietuvos verslininkai susitiko su Danijos pramonininkų konfederacijos „Danske Industri“ atstovais, su kuriais LPK šiais metais pasirašė bendradarbiavimo sutartį, leidžiančią Lietuvos įmonėms pasinaudoti kolegų iš Danijos atstovybių užsienyje paslaugomis, įvedant lietuviškas prekes, paslaugas ir verslo modelius į Kinijos rinką, suteikiant mūsų įmonėms ofiso patalpas, teisininkų, konsultantų, marketingo, išmuitinimo ir kitas labai reikalingas paslaugas.

„Susitikime su danais buvo aptarti konkretūs įėjimo ir įsitvirtinimo Kinijos rinkoje pavyzdžiai, o kartu dalyvavęs ūkio ministras Evaldas Gustas išreiškė viltį, kad dalį paslaugų kainos galima bus dengti iš eksporto plėtrai skirtų programų lėšų,“ – sako LPK generalinis direktorius.

Savaitės pradžioje Pekine pasirašyta 11 svarbių ketinimų protokolų dėl labai konkrečių Lietuvos ir Kinijos įmonių projektų energetikos, logistikos ir transporto bei kitose verslo srityse.

Verslo misijoje į Kiniją dalyvavo daugiau nei 40-ties Lietuvos įmonių atstovai iš transporto, technologijų, paslaugų sektorių, maisto ir gėrimų pramonės, taip pat Lietuvos universitetų, užsienio investicijų plėtros agentūrų atstovai.

Verslo misija vyko Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus oficialaus vizito į Kiniją metu. Pasak ekspertų, kinams labai svarbūs oficialių pareigūnų vizitai – jei įmonės atvyksta kartu su oficialiais asmenimis, tai garantuoja vietinių verslininkų pasitikėjimą.

Lapkričio pradžioje Kinija buvo įtraukta į sutrumpintą Lietuvos prioritetinių eksporto rinkų, į kurias, įvertinus jų potencialą, siūloma koncentruotis Lietuvai, sąrašą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »