Lietuvos verslas ieško nišų įsilieti į Kinijos rinkas

Publikuota: 2015 m. lapkričio 27 d. penktadienis

Šią savaitę vykstančios verslo misijos į Kiniją metu, ekonomiškai svarbiuose Kinijos miestuose – Pekine, Šanchajuje ir Sudžou – apsilankę Lietuvos verslininkai susitiko su valstybės ir vietos valdžios institucijų pareigūnais, prekybos namų atstovais bei verslo įmonėmis bei užmezgė naudingus kontaktus. Kinijos rinką Lietuva laiko prioritetine ir joje artimiausiu metu bus koncentruojamos valstybės eksporto skatinimo priemonės.

Pastebimos tendencijos, kad Kinija skiria ypatingą prioritetą bendradarbiavimui su Rytų ir Centrinės Europos valstybėmis. Šią savaitę Sudžou mieste vykusiame 5-ajame Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos šalių ekonomikos ir prekybos forume Kinijos premjeras paskelbė, kad iš dviejų specialių fondų jau skirta 13 milijardų JAV dolerių infrastruktūriniams projektams šiame Europos regione vykdyti. Taip pat planuojama aktyvinti bendradarbiavimą ne tik transporto ir logistikos projektų srityse, bet daug dėmesio skirti universitetų ir akademinės bendruomenės projektams, skatinti kultūrinius mainus, bendrus ilgalaikius investicinius projektus, kurie atneštų naudą tiek kinų, tiek Europos įmonėms.

„Šios verslo misijos metu Lietuvos verslas turėjo puikią progą pasitikrinti savo galimybes ir surasti nišas įsilieti į Kinijos rinkas: mūsų įmonės prisistatė dviejuose verslo forumuose, kuriuos šią savaitę, su LPK partnerių – analogiškų kinų verslo organizacijų – pagalba, surengėme Pekine ir Šanchajuje. Juose dalyvavo daugiau nei 100 Kinijos kompanijų, kurios buvo specialiai atrinktos Lietuvos įmonių prašymu, kaip potencialūs ar jau esami verslo partneriai,“ – teigė Osvaldas Čiukšys, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) generalinis direktorius.

Šanchajuje Lietuvos verslininkai susitiko su Danijos pramonininkų konfederacijos „Danske Industri“ atstovais, su kuriais LPK šiais metais pasirašė bendradarbiavimo sutartį, leidžiančią Lietuvos įmonėms pasinaudoti kolegų iš Danijos atstovybių užsienyje paslaugomis, įvedant lietuviškas prekes, paslaugas ir verslo modelius į Kinijos rinką, suteikiant mūsų įmonėms ofiso patalpas, teisininkų, konsultantų, marketingo, išmuitinimo ir kitas labai reikalingas paslaugas.

„Susitikime su danais buvo aptarti konkretūs įėjimo ir įsitvirtinimo Kinijos rinkoje pavyzdžiai, o kartu dalyvavęs ūkio ministras Evaldas Gustas išreiškė viltį, kad dalį paslaugų kainos galima bus dengti iš eksporto plėtrai skirtų programų lėšų,“ – sako LPK generalinis direktorius.

Savaitės pradžioje Pekine pasirašyta 11 svarbių ketinimų protokolų dėl labai konkrečių Lietuvos ir Kinijos įmonių projektų energetikos, logistikos ir transporto bei kitose verslo srityse.

Verslo misijoje į Kiniją dalyvavo daugiau nei 40-ties Lietuvos įmonių atstovai iš transporto, technologijų, paslaugų sektorių, maisto ir gėrimų pramonės, taip pat Lietuvos universitetų, užsienio investicijų plėtros agentūrų atstovai.

Verslo misija vyko Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus oficialaus vizito į Kiniją metu. Pasak ekspertų, kinams labai svarbūs oficialių pareigūnų vizitai – jei įmonės atvyksta kartu su oficialiais asmenimis, tai garantuoja vietinių verslininkų pasitikėjimą.

Lapkričio pradžioje Kinija buvo įtraukta į sutrumpintą Lietuvos prioritetinių eksporto rinkų, į kurias, įvertinus jų potencialą, siūloma koncentruotis Lietuvai, sąrašą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »