Lietuvos verslas ieško nišų įsilieti į Kinijos rinkas

Publikuota: 2015 m. lapkričio 27 d. penktadienis

Šią savaitę vykstančios verslo misijos į Kiniją metu, ekonomiškai svarbiuose Kinijos miestuose – Pekine, Šanchajuje ir Sudžou – apsilankę Lietuvos verslininkai susitiko su valstybės ir vietos valdžios institucijų pareigūnais, prekybos namų atstovais bei verslo įmonėmis bei užmezgė naudingus kontaktus. Kinijos rinką Lietuva laiko prioritetine ir joje artimiausiu metu bus koncentruojamos valstybės eksporto skatinimo priemonės.

Pastebimos tendencijos, kad Kinija skiria ypatingą prioritetą bendradarbiavimui su Rytų ir Centrinės Europos valstybėmis. Šią savaitę Sudžou mieste vykusiame 5-ajame Kinijos ir Centrinės bei Rytų Europos šalių ekonomikos ir prekybos forume Kinijos premjeras paskelbė, kad iš dviejų specialių fondų jau skirta 13 milijardų JAV dolerių infrastruktūriniams projektams šiame Europos regione vykdyti. Taip pat planuojama aktyvinti bendradarbiavimą ne tik transporto ir logistikos projektų srityse, bet daug dėmesio skirti universitetų ir akademinės bendruomenės projektams, skatinti kultūrinius mainus, bendrus ilgalaikius investicinius projektus, kurie atneštų naudą tiek kinų, tiek Europos įmonėms.

„Šios verslo misijos metu Lietuvos verslas turėjo puikią progą pasitikrinti savo galimybes ir surasti nišas įsilieti į Kinijos rinkas: mūsų įmonės prisistatė dviejuose verslo forumuose, kuriuos šią savaitę, su LPK partnerių – analogiškų kinų verslo organizacijų – pagalba, surengėme Pekine ir Šanchajuje. Juose dalyvavo daugiau nei 100 Kinijos kompanijų, kurios buvo specialiai atrinktos Lietuvos įmonių prašymu, kaip potencialūs ar jau esami verslo partneriai,“ – teigė Osvaldas Čiukšys, Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) generalinis direktorius.

Šanchajuje Lietuvos verslininkai susitiko su Danijos pramonininkų konfederacijos „Danske Industri“ atstovais, su kuriais LPK šiais metais pasirašė bendradarbiavimo sutartį, leidžiančią Lietuvos įmonėms pasinaudoti kolegų iš Danijos atstovybių užsienyje paslaugomis, įvedant lietuviškas prekes, paslaugas ir verslo modelius į Kinijos rinką, suteikiant mūsų įmonėms ofiso patalpas, teisininkų, konsultantų, marketingo, išmuitinimo ir kitas labai reikalingas paslaugas.

„Susitikime su danais buvo aptarti konkretūs įėjimo ir įsitvirtinimo Kinijos rinkoje pavyzdžiai, o kartu dalyvavęs ūkio ministras Evaldas Gustas išreiškė viltį, kad dalį paslaugų kainos galima bus dengti iš eksporto plėtrai skirtų programų lėšų,“ – sako LPK generalinis direktorius.

Savaitės pradžioje Pekine pasirašyta 11 svarbių ketinimų protokolų dėl labai konkrečių Lietuvos ir Kinijos įmonių projektų energetikos, logistikos ir transporto bei kitose verslo srityse.

Verslo misijoje į Kiniją dalyvavo daugiau nei 40-ties Lietuvos įmonių atstovai iš transporto, technologijų, paslaugų sektorių, maisto ir gėrimų pramonės, taip pat Lietuvos universitetų, užsienio investicijų plėtros agentūrų atstovai.

Verslo misija vyko Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus oficialaus vizito į Kiniją metu. Pasak ekspertų, kinams labai svarbūs oficialių pareigūnų vizitai – jei įmonės atvyksta kartu su oficialiais asmenimis, tai garantuoja vietinių verslininkų pasitikėjimą.

Lapkričio pradžioje Kinija buvo įtraukta į sutrumpintą Lietuvos prioritetinių eksporto rinkų, į kurias, įvertinus jų potencialą, siūloma koncentruotis Lietuvai, sąrašą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »