„Muzikos salę“ aplankys pasaulinės muzikos rinkos ekspertai

Publikuota: 2016 m. vasario 5 d. penktadienis

„Muzikos salę“, kuri vasario 25–28 dienomis įsikurs Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, aplankys ir pasaulinės muzikos rinkos ekspertai. Iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir Liuksemburgo atvyksiantys svečiai susitiks su Lietuvos muzikos industrijos atstovais kalbėtis apie muzikos verslo plėtrą tarptautiniu mastu.

Antrus metus iš eilės vyksiančioje „Muzikos salėje“ šiemet po vienu stogu savo įrašus bei veiklą pristatys daugiau nei du šimtai skirtingų žanrų muzikantų. Ta proga vasario 25 dieną asociacija AGATA drauge su ES programa „Kūrybiška Europa“ rengia konferenciją „Muzikos verslo plėtra užsienyje“, skirtą muzikos profesionalams.

„Muzikos atlikėjams ir jų vadybininkams vis dažniau žvalgantis į užsienio rinkas, muzikos eksporto klausimas tampa vis aktualesnis. Pasinaudodami proga, kad kartą metuose vienoje vietoje susirinks įvairios muzikos Lietuvos kūrėjai, norime skatinti dialogą apie galimybes augti ir vystyti veiklą ir už Lietuvos ribų“, - teigia „Muzikos salę“ inicijuojančios ir organizuojančios asociacijos AGATA direktorė Agnė Masalskytė.

Šioje konferencijoje pranešimą apie sėkmės muzikos versle mitus ir realybę skaitys vienos pirmųjų, šiuo metu didžiausios pasaulyje muzikos platinimo internete kompanijos „The Orchard“ įkūrėjas Scott Cohen. Iš Jungtinių Amerikos Valstijų kilęs Scott Cohen yra vizituojantis profesorius Londono Metropolitan universitete ir „British Recorded Music Industry‘‘ (liet. „Britų muzikos įrašų industrijos“) tarybos narys. Jo muzikinė karjera prasidėjo 1980-ųjų metų pabaigoje nuo nepriklausomų ir jau pripažintų atlikėjų vadybos. Daugiau nei trisdešimties metų patirtį muzikos versle turintis Scott Cohen yra grupių „The Raveonettes“, „The Dum Dum Girls“, „The Deer Tracks“, „Queen Kwong“, „Fallulah“, „Bleech“ ir atlikėjo Dan Owen vadybininkas.

Įžvalgomis apie muzikos eksportą Europoje dalinsis Giovanni Trono iš Liuksemburgo ir Lucas Knoflach iš Vokietijos. Giovanni Trono, kurį į konferenciją pakvietė festivalio „Galapagai“ rengėjai, savo karjerą muzikos versle pradėjo būdamas muzikantu. Norėdamas prisidėti prie Liuksemburgo muzikinės scenos augimo 2000-aisiais metais kartu su draugais jis įkūrė nepriklausomą įrašų kompaniją „Ownrecords“. Šiuo metu Giovanni Trono dirba Liuksemburgo muzikos eksporto agentūroje  „Music: LX“ ir kuruoja festivalį „Sonic Visions“.

Lucas Knoflach yra muzikos verslo konsultacijų kompanijos „Sound Diplomacy“ Berlyno padalinio projektų vadovas. Prieš pradėdamas darbą su „Sound Diplomacy“ jis dirbo „Tech Open Air Berlin“ – pirmaujančiame technologijų festivalyje Europoje. Šiuo metu Lucas Knoflach taip pat yra dviejų muzikos grupių iš Kanados vadybininkas.

Konferencijoje „Muzikos verslo plėtra užsienyje“ dalyvausiantys muzikos vadybininkai, prodiuseriai, leidėjai ar nepriklausomi atlikėjai turės galimybę tiesiogiai pristatyti savo veiklą konferencijos svečiams. Konferencijoje taip pat bus kalbama apie kasdienes problemas, su kuriomis susiduria muzikos vadybininkai bei prodiuseriai vystydami atlikėjų veiklą.

Vasario 25–28 dienomis vyksiančioje Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje šiemet lankytojų lauks dvigubai išaugusi „Muzikos salė“. Šioje erdvėje savo stendus įrengs per pusė šimto muzikos leidėjų ir koncertų organizatorių. Per keturias dienas „Muzikos salėje“ planuojama daugiau nei 40 gyvos muzikos koncertų. Čia įrengtoje profesionalioje scenoje naujausius savo albumus pristatys Andrius Mamontovas, Ieva Narkutė, Dainius Pulauskas su grupe, Jurga, Monika Liu, Vidas Bareikis, Monika Linkytė, Gerai Gerai, Donatas Montvydas, grupės „Keymono“, „Garbanotas Bosistas“ ir kiti jau gerai pažįstami bei debiutuojantys atlikėjai.

Projektą „Muzikos salė“ organizuoja Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA. Projektas iš dalies finansuojamas LR Kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »