Pramonininkai ragina neatidėti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimo

Publikuota: 2016 m. lapkričio 4 d. penktadienis

Reaguodama į viešus pasisakymus apie naujos valdžios planus atidėti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą bent pusmečiui, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) ragina užtikrinti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą nuo 2017 m. sausio 1 d. Verslas palankiai vertina dabartinį kodeksą – tai parodė ir šią savaitę LPK atlikta aukščiausio lygio 120 Lietuvos įmonių vadovų nuomonių ir prognozių apklausos analizė – Pramonės lūkesčių indeksas (PLI).

Nuo naujų metų įsigaliojus naujam Darbo kodeksui, LPK siūlo užtikrinti ir teisės aktų įgyvendinimo stebėseną bei vertinimą, kurias teisės aktų nuostatas reikalinga tikslinti, vengiant nepagrįstų, skubotų Darbo kodekso nuostatų keitimo. Naujojo Darbo kodekso keitimo ir pildymo klausimą siūlome svarstyti tik praėjus tam tikram laikui po kodekso įsigaliojimo ir esant empirinių duomenų apie tai, kaip kodeksas veikia praktikoje.

Šie metai verslo aplinkos atžvilgiu vertinami pozityviai dėl naujojo Darbo kodekso priėmimo fakto. Tai parodė šią savaitę LPK atliktas 2016 m. IV ketvirčio PLI, kuriame be įprastinių klausimų buvo papildomai klausiama verslo nuomonės apie naująjį Darbo kodeksą. PLI apklausoje net devyni iš dešimties apklaustų 120-ies didžiausių verslo įmonių atstovų teigė, jog naujasis Darbo kodeksas atitinka jų lūkesčius.

Priešingą nuomonę turėję atstovai teigė, jog pagrindinės dėl Darbo kodekso kylančios problemos yra pertekliniai reikalavimai, atsirandantys keliose srityse: dėl darbo tarybų kūrimo (neturi sprendžiamosios galios, sunku koordinuoti darbdaviui), kvalifikuoto darbuotojo atlyginimo reikalavimas (neaiškus apibrėžimas) ir dažniausiai minima populizmo rizika bei negarantuotumas dėl kodekso nuostatų išlikimo per artimiausius pusę metų.

LPK vienintelė šalyje kas ketvirtį atlieka ir pristato tokio lygio pramonės įmonių lūkesčių analizę.

LPK vienija 50 šakinių ir 7 regionines asociacijas, atstovaujančias daugiau nei 3000 įmonių visose lietuvišką produkciją gaminančiose pagrindinėse pramonės šakose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »