Profesorius Benediktas Juodka tapo Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentu

Publikuota: 2017 m. gegužės 22 d. pirmadienis

Lietuvos darbdavių konfederacijai (LDK) vadovaus buvęs Vilniaus universiteto rektorius, 2012-2016 m. kadencijos Seimo narys, profesorius Benediktas Juodka. Konfederacijos prezidentu ketverių metų kadencijai B. Juodka išrinktas gegužės 19 d. vykusiame LDK kongrese. Kongreso dalyviai patvirtino ir LDK viceprezidentus bei prezidiumo narius.

„Galimybę vadovauti didžiausiai šalies smulkiojo ir vidutinio verslo įmones bei darbdavius vienijančiai organizacijai laikau tiek didele garbe, tiek ir nepaprastai įdomiu iššūkiu. Lietuvos visuomenė ir valstybė, akademinė bendruomenė ir verslas šiandien yra kaip niekada subrendę pokyčiams, tad privalome visapusiškai išnaudoti atsiveriančias galimybes, kad įgyvendintume ilgalaikei šalies sėkmei užtikrinti būtinas permainas. Sieksiu, kad Lietuvos darbdavių konfederacija taptų racionaliu balsu ir profesionaliu partneriu kuriant pažangią, darbo rinkos poreikius atitinkančią švietimo sistemą ir tarptautinį konkurencingumą užtikrinančią šalies verslo aplinką“, − kalbėjo LDK prezidentas B. Juodka.

Pasak konfederacijos vadovo, pasaulyje įsibėgėjus ketvirtajai pramonės revoliucijai, švietimas yra vienas didžiausių iššūkių. Siekdama būti konkurencinga globalioje rinkoje valstybė privalo ypatingą dėmesį skirti aukščiausios kvalifikacijos darbuotojų ir vadovų rengimui bei visuomenės švietimui. Todėl ši sritis išliks vienu iš svarbiausių LDK veiklos prioritetų. Konfederacija tai pat ypatingą dėmesį skirs kovai su šešėline ekonomika, mokesčių sistemos efektyvumui, priemonėms emigracijai mažinti ir talentams į Lietuvą pritraukti.

B. Juodka, 2002-2012 metais ėjęs Vilniaus universiteto rektoriaus pareigas, tapo pirmuoju konfederacijos istorijoje prezidentu, atėjusiu ne iš verslo, o iš akademinės aplinkos. Ši kandidatūra kongresui buvo pasiūlyta atlikus LDK narių apklausą ir įvertinus jų lūkesčius naujajam vadovui. Dauguma apklaustųjų išreiškė pageidavimą, kad kandidatas į prezidentus būtų ne tik patyręs lyderis ir visuomenės autoritetas, bet ir su verslu bei įmonėmis tiesiogiai nesusijęs asmuo.

„Esame tikri, kad prezidentui tai padės objektyviai ir įvairiapusiškai atsižvelgti į visų LDK narių interesus ir jiems atstovauti. Džiaugiamės, kad LDK prezidentu tapo didelę patirtį turinti ir visuomenėje gerbiama asmenybė. Neabejojame, kad šis pokytis konfederacijai bus svariu impulsu ir atvers dar daugiau galimybių gerinti verslo sąlygas Lietuvoje“, − teigė LDK generalinis direktorius Danas Arlauskas.

Lietuvos darbdavių konfederacija yra nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija, vienijanti daugiau nei 1800 įmonių. Tai didžiausia smulkiam ir vidutiniam verslui atstovaujanti organizacija Lietuvoje. LDK siekia sukurti demokratišką ir verslui plėtotis palankią aplinką, kuri skatintų naujų darbo vietų kūrimą, atsakingą darbdavystę, iniciatyvą ir kūrybiškumą versle, investicijas į Lietuvos ūkį bei garantuotų jų saugumą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »