R. Dargis: „Lietuvoje vis dar trūksta verslo lyderystės“

Publikuota: 2016 m. balandžio 11 d. pirmadienis

Lietuvos pramonės asociacijas ir įmones vienijančios Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis teigia, kad nepaisant svaraus indėlio stiprinant Lietuvos ekonomiką ir didinant jos konkurencingumą, verslo bendruomenės turėtų aktyviau prisidėti prie pilietinės visuomenės kūrimo.

„Verslininkai turėtų aktyviau eiti į mokyklas, kolegijas, universitetus ir pasakoti, kaip galima pradėti verslą, kokie sunkumai kyla ir kaip juos galima įveikti. Taip pat dažniau reiktų sutelkti dėmesį į vietos bendruomenes. Turime drąsiai besti pirštu ne tik į nacionalinio lygmens, bet ir vietos problemas, siūlyti aiškius sprendimus, kaip jas spręsti“, – šią savaitę susitikimuose su Klaipėdos ir Šiaulių pramonininkais kalbėjo R.Dargis.

R. Dargis atkreipia dėmesį, kad didžioji dalis lietuvių nepriklauso jokioms bendruomenėms. „Mums pavyzdys galėtų būti Švedija, kur žmogus vidutiniškai dalyvauja net 14-os skirtingų bendruomenių veikloje: nuo naminių gyvūnėlių iki tėvų komiteto ar nuo savivaldybės iki saugios kaimynystės. Bendruomenėse žmonės atvirai ir garsiai kalba apie bendras problemas, todėl norėtųsi, kad ir verslas aktyviau įsitrauktų į vietos bendruomenių veiklą“, – sakė LPK prezidentas.

Jis nuogąstavo, kad jauni ir gabūs į užsienį emigravę lietuviai vis dar baiminasi grįžti į šalį, nes laikosi stereotipų, kad Lietuvoje be kyšių, stojimo į partiją nebus galima nieko pasiekti. „Gyvename XXI amžiuje, todėl norėčiau, kad ypač jaunimas suprastų, jog asmeninio talento ugdymas, užsispyrimas ir mokėjimas pasinaudoti esamomis galimybėmis lemia sėkmę. Neabejoju, kad jeigu verslo bendruomenės būtų aktyviau įsitraukusios, emigracijos mastai šiandien būtų mažesni“, – teigė R. Dargis.

2016-ieji yra paskelbti Vietos bendruomenių metais, pabrėžiant vietos bendruomenių reikšmę ir jų siekį stiprinti vietos savivaldą kaip vieną iš svarbiausių pilietinės visuomenės formavimo įrankių. Verslo įsitraukimas į vietos bendruomenių veiklą gali tapti ne tik pilietiškumą ir aktyvumą skatinančia veika, bet ir prisidėti prie ekonominės, socialinės bei kultūrinės plėtros.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »