R. Dargis: turime pasirinkti sritis, kuriose siekiame būti geriausi

Publikuota: 2016 m. gegužės 2 d. pirmadienis

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Robertas Dargis sako, kad Lietuva pasaulio mastu negarsėja konkrečiais produktais ir paslaugomis, todėl didžiausią sėkmę gali garantuoti ilgalaikių prioritetų nustatymas ir konkrečių sričių stiprinimas. Sveikatos technologijas jis įvardina kaip vieną perspektyviausių sektorių, galinčių būti tvirta konkurencingumo atrama Lietuvai, jei verslas, mokslas ir politikai vieningai sutars šiai sričiai skirti didesnį dėmesį bei reikalingus resursus.

„Daugelis prisimena sovietmetį, kai visi darė, ką išmanė. Jei buvo gamykla, kuri gamino elektros variklius, šalia ji turėjo ūkį, kurį „šefavo“, taip pat šiltnamius, kur augino agurkus. Toks mąstymas išlikęs iki šių dienų: pabarstom visoms sritimis po truputį pinigų ir tikimės maksimalaus rezultato. Tačiau reikia suprasti, kad visko daryti negalime. Turime pasirinkti sritis, kuriose siekiame būti geriausi ir vieningai stengtis dėl reikšmingo rezultato“, – kalbėjo pramonininkų vadovas.

Pasak LPK prezidento, Lietuva turi didelių perspektyvų technologijų, sveikatos mokslų srityse: biomedicinos mokslų populiarumas auga, mokymosi bazė yra aukšto lygio, šalyje rengiami puikūs gydytojai, kurių kvalifikacija aukštai vertinama Europoje. Sąlygos užsiimti sveikatos technologijomis taip pat puikios – išvystyta infrastruktūra, sukurti slėniai, kuriais negali pasigirti kitos šalys.

Tačiau R. Dargis pastebi, kad šiuose slėniuose vis dar trūksta protų, su kuriais į Lietuvą ateitų inovacijos ir pinigai: „Kadangi pastaraisiais metais Lietuva nukentėjo dėl emigracijos, galėtume suteikti specialią kortą sveikatos mokslų specialistams iš užsienio gyventi ir dirbti Lietuvoje, taip juos telkti tokiuose centruose, kad kurtų produktus, kurie būtų konkurencingi pasaulyje“.

Jis taip pat pabrėžė, kad be energijos, resursų ir politinės lyderystės nepavyks pasiekti sukoncentruoto proveržio vienoje iš prioritetinių sričių: „Jei nebus bendro supratimo, kad valstybei, verslui, mokslui svarbu stiprinti sveikatos technologijas, tuomet reikšmingo rezultato neturėsime. Jeigu visgi nuspręsime auginti šią sritį Lietuvoje, tuomet turime aiškiai sutarti, kad pradedame tokius specialistus ruošti jau mokyklos suole, investuojame į aukštąjį ir universitetinį mokslą, giliname tyrimus ir siekiame pritraukti verslą“, – sako LPK prezidentas.

Naujausia statistika rodo, kad sveikatai pastaraisiais metais buvo skiriama daugiausia investicijų JAV ir paslaugų bei produktų brangimas buvo didžiausias. Pasaulyje gyventojų išlaidos sveikatai išaugo 4 kartus, ateityje jos ir toliau didės, taip pat augs ir sveikatos paslaugų, susijusių su ilgu gyvenimu, poreikis.

„Įžiūrėkime galimybes ten, kur jų nemato kiti, ir tuomet turėsime konkurencingą Lietuvą“, – kalbėjo R. Dargis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »