RRT skelbia išankstinius elektroninių ryšių rinkos 2016 m. I ketvirčio duomenis

Publikuota: 2016 m. gegužės 31 d. antradienis

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia išankstinius 2016 m. pirmojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis. 2016 m. I ketvirtį investicijos į elektroninių ryšių tinklo infrastruktūrą, palyginti su 2015 m. IV ketvirčiu, išaugo 37 proc. ir sudarė 34,0 mln. Eur. Palyginti su 2015 m. I ketvirčiu, jos išaugo daugiau kaip 2 kartus.

Išankstiniais RRT duomenimis, 2016 m. I ketvirtį, palyginti su atitinkamu 2015 m. ketvirčiu,elektroninių ryšių rinka (vertinant pagal pajamas iš viešųjų elektroninių ryšių tinklų ir viešųjų elektroninių ryšių paslaugų) išaugo 4,7 proc. ir sudarė 159,8 mln. Eur, o palyginti su 2015 m. IV ketvirčiu, elektroninių ryšių rinka išaugo 1 proc.

Per 2016 m. I ketvirtį interneto prieigos paslaugų abonentų, naudojančių plačiajuosčio ryšio technologijas, skaičius išaugo 2 proc., o per metus – 8 proc., ir sudarė 1211 tūkst. Abonentų, kuriems interneto prieiga buvo teikta viešaisiais judriojo ryšio tinklais, naudojant kompiuterį, skaičius per ketvirtį išaugo 5 proc. ir sudarė 370 tūkst. Aktyvių SIM kortelių, kurių naudotojams 2016 m. I ketvirtį viešuoju judriojo ryšio tinklu buvo teiktos paketinio duomenų perdavimo paslaugos (GPRS/EDGE, UMTS, UMTS HSDPA, LTE), skaičius sudarė 2194 tūkst. (1 proc. mažiau negu 2015 m. IV ketvirtį ir 9 proc. daugiau negu 2015 m. I ketvirtį), tarp jų 682 tūkst., t. y. 16 proc., kurių naudotojams paslaugos buvo teiktos taikant spartesnės judriojo ryšio kartos (LTE) technologiją. Per 2016 m. I ketvirtį aktyvių SIM kortelių, kurios panaudotos LTE technologija grįstoms paslaugoms gauti, skaičius išaugo 19 proc., per metus šis skaičius padidėjo 3 kartus.

Abonentų, gavusių plačiajuosčio interneto prieigos paslaugas fiksuotuoju ryšiu, skaičius per ketvirtį augo 1 proc., o per metus – 4 proc., ir 2016 m. I ketvirčio pabaigoje sudarė 841 tūkst.

Pajamos, gautos už mažmeninių plačiajuosčio interneto prieigos paslaugų teikimą 2016 m. I ketvirtį, palyginti su 2015 m. IV ketvirčiu, išaugo 1 proc. ir sudarė 30,6 mln. Eur, įskaitant 5,9 mln. Eur pajamų, gautų iš abonentų, prisijungusių prie interneto viešaisiais judriojo ryšio tinklais.

Aktyvių SIM kortelių, kurių naudotojams teikiamos viešosios judriojo telefono ryšio paslaugos, skaičius per 2016 m. I ketvirtį sumažėjo 1 proc., per metus – beveik nepakito (sumažėjo 0,4 proc.) ir buvo 4,16 mln. 1,59 mln. arba 38 proc. visų aktyvių SIM kortelių buvo naudojama išankstinio mokėjimo paslaugoms gauti.

Pajamos, gautos už viešojo judriojo ryšio tinklo ir (arba) viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikimą, 2016 m. I ketvirtį, palyginti su 2015 m. IV ketvirčiu, beveik nepakito (sumažėjo 0,8 proc.) ir sudarė 57,9 mln. Eur. Iš jų 1,2 mln. Eur (2,2 proc.) sudarė paslaugų teikėjų, neteikiančių savo tinklo, pajamos už viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikimą (palyginti su ankstesniu ketvirčiu, jos išaugo 18 proc.). Į nurodytas pajamas neįeina pajamos, gautos už tinklų sujungimo paslaugas, bei pajamos, gautos už interneto prieigos paslaugų teikimą judriojo ryšio tinklu, naudojant kompiuterį.

Pokalbių, inicijuotų viešuosiuose judriojo ryšio operatorių tinkluose, trukmė per 2016 m. I ketvirtį, palyginti su 2015 m. IV ketvirčiu, išaugo 2 proc. ir sudarė 2 140 mln. min. Palyginti su 2015 m. I ketvirčiu, per 2016 m. I ketvirtį pokalbių, inicijuotų viešuosiuose judriojo ryšio operatorių tinkluose, trukmė išaugo 5 proc. Palyginti su 2015 m. IV ketvirčiu, išsiunčiamų tekstinių žinučių (SMS) skaičius sumažėjo 6 proc. iki 1 418 mln. SMS, o išsiunčiamų vaizdo žinučių (MMS) skaičius išaugo 4 proc. iki 2,3 mln. MMS. Palyginti su 2015 m. I ketvirčiu, išsiųstų SMS skaičius sumažėjo 17 proc., o išsiųstų MMS skaičius išaugo 20 proc. Viešaisiais judriojo ryšio tinklais teikiamų paketinio duomenų perdavimo paslaugų vartojimas (išsiųstų ir priimtų duomenų kiekis) 2016 m. I ketvirtį sudarė 12,4 tūkst. TB, ir, palyginti su 2015 m. IV ketvirčiu, išaugo 17 proc., o, palyginti su 2015 m. I ketvirčiu, išaugo 92 proc.

Palyginti su 2015 m. IV ketvirčiu, viešųjų fiksuotojo telefono ryšio paslaugų abonentų skaičius sumažėjo 1 proc. ir sudarė 554 tūkst. Bendros pajamos, gautos už viešųjų fiksuotojo ryšio tinklų, naudojamų viešosioms fiksuotojo telefono ryšio paslaugoms teikti, ir (arba) viešųjų fiksuotojo telefono ryšio paslaugų teikimą, per 2016 m. I ketvirtį sumažėjo 3 proc. ir sudarė 11,4 mln. Eur. Pokalbių, inicijuotų viešuosiuose fiksuotojo ryšio tinkluose, trukmė per 2016 m. I ketvirtį, palyginti su 2015 m. IV ketvirčiu, išaugo 3 proc. ir sudarė 221 mln. min.

Per 2016 m. I ketvirtį buvo perkelta 26,2 tūkst. judriojo telefono ryšio numerių, ir tai buvo 10,4 proc. daugiau negu per 2015 m. IV ketvirtį. Per 2016 m. I ketvirtį buvo perkelta 5,0 tūkst. fiksuotojo telefono ryšio numerių ‒ tai buvo 3 kartus daugiau negu per 2015 m. IV ketvirtį.

Per 2016 m. I ketvirtį Lietuvos judriojo telefono ryšio operatoriai užregistravo 93 GSM/DCS judriojo radijo ryšio bazines stotis, 74 UMTS bazines stotis  ir 403 LTE bazines stotis. Įskaitant naujas stotis, 2016 m. kovo 31 d. buvo užregistruota 4312 GSM/DCS judriojo radijo ryšio bazinių stočių, 3 792 UMTS bazinės stotys ir 2 674 LTE bazinė stotys. Per metus GSM/DSC judriojo radijo ryšio bazinių stočių skaičius išaugo 8,4 proc., UMTS bazinių stočių skaičius – 11,3 proc., LTE bazinių stočių skaičius – 76,2 proc.

 

Galutinius 2016 m. pirmojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis RRT paskelbs birželio mėnesio antroje pusėje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuva turi didelį potencialą lazerių pramonėje

Bavarijos premjero pavaduotoja Beate Merk mano, kad Lietuva per pastaruosius metus padarė ženklią pažangą inovacijų srityje. skaityti »

R. Dargis: Macronas laimėjo mums laiko. Kaip jį išnaudosime?

Prezidento ir parlamento rinkimus laimėję Emmanuelis Macronas žada reformas savo šaliai ir Europos Sąjungai. Lietuva sprendžia tuos pačius iššūkius kaip Europa. skaityti »

Daugiausia nerimo – dėl NT burbulo ir kibernetinių atakų

Šalies finansų įstaigos vis daugiau svarbos teikia disbalansų šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkoje rizikai, rodo naujausia Lietuvos banko apklausa. skaityti »

Lietuva – viena atspariausių gamtos stichijoms pasaulyje

Lietuva patenka tarp 20 gamtos stichijoms atspariausių pasaulio valstybių, tačiau draudikai pabrėžia, jog ne mažesnę žalą gyventojų turtui bei sveikatai sukelia vasariniai škvalai, liūtys, žaibai. skaityti »

Ūkio kilimą skatina tiek eksportas, tiek vidaus vartojimas

Gerėjant tarptautinei aplinkai, spartėja ir Lietuvos ekonomikos augimas. skaityti »

„Partnerystės lyderio“ apdovanojimą gavo audito institucijos vadovas A. Dulkys

Lietuvos verslo „Oskaru“ vadinamas įvertinimas, praeityje įteiktas tokiems žmonėms kaip Valdas Adamkus, Algirdas Mykolas Brazauskas ir Dalia Grybauskaitė, atiteko už institucijų veiklos skaidrumo ir efektyvumo skatinimą. skaityti »

Norintys kurti verslą vyrai labiau nei moterys bijo susimauti

Dauguma lietuvių nori kurti savo verslą, tačiau vyrai ir moterys tai įsivaizduoja skirtingai. skaityti »

„Nordea“ tyrimas: lietuviai – taupiausi Baltijos šalyse

Lietuvos gyventojai yra taupiausi Baltijos šalyse ir geriausiai pasiruošę finansiniams netikėtumams, rodo banko „Nordea“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje atliktas asmeninių finansų, taupymo ir investavimo tyrimas. skaityti »

Kuriantiems smulkųjį verslą šalyje – vienerių metų atostogos nuo mokesčių

Siekiant paskatinti šalyje kurtis našų ir sąžiningą verslą, visas pradedančiąsias smulkiąsias įmones 1 metams siūloma atleisti nuo pelno mokesčio, o savarankišką veiklą nusprendusiems vykdyti gyventojams siūloma suteikti 1 metų atostogas nuo socialinio draudimo įmokų. skaityti »

Televizijos turinys Lietuvoje bus labiau europietiškas

Tikimasi, kad naujos Seimo priimtos pataisos padidins galimybę šalies žmonėms gauti teisingą ir įvairiapusišką informaciją, kartu sumažės priešiškos Rusijos propagandos ir dezinformacijos. skaityti »