SEB apklausa: mokiniai dažniausiai taupo laisvalaikiui ir mokslui

Publikuota: 2016 m. liepos 5 d. antradienis

Didžiausia mokinių dalis pinigus taupo laisvalaikiui (72 proc.), kiek mažiau – būsimiems mokslams (44 proc.) ir kelionėms (44 proc.). Visiškai netaupo tik 7 proc. apklaustų mokinių, rodo SEB banko apklausa, atlikta įgyvendinant banko finansinio raštingumo programą šalies mokyklose.

„Suprantama, kad vaikai pirmiausiai taupo laisvalaikiui, o kitas jų išlaidas paprastai padengia tėvai. Išlaidos laisvalaikiui paprastai planuojamos savaitei ar kelioms savaitėms į priekį. Visai kitaip ateitį mato vaikai, taupantys studijoms ir kelionėms. Tokie moksleiviai jau brandesni, jie geba žiūrėti toliau į ateitį“, – sako SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Moksleiviai taip pat nurodė taupantys kompiuteriams, telefonams, vairavimo kursams ir automobiliui.

Apklausų anketose mokiniai žymėdavo kelis svarbiausius taupymo tikslus ir nurodydavo, su kuo dažniausiai jie tariasi piniginiais klausimais. Kaip ir reikėjo tikėtis, pagrindinis autoritetas yra tėvai – 94 proc. respondentų nurodė, kad piniginiais klausimais pirmiausiai kreipiasi į juos.

J. Varanauskienės teigimu, taupymas ugdo finansų planavimo įgūdžius ir finansinę drausmę. Norėdami paskatinti savo vaikus taupyti, tėvai turėtų numatyti adekvačius taupymo tikslus ir pagal taupymo laikotarpį, ir pagal sumas. Tarkime, kuo mažesnis vaikas, tuo trumpesnis turėtų būti planuojamas taupymo laikotarpis.

Taip pat tėvams nereikėtų pamiršti, kad vaikų galimybės taupyti tiesiogiai priklauso nuo to, kiek pinigų jie gauna iš savo tėvų, todėl jei vaikas gauna po keletą eurų per savaitę, raginti jį susitaupyti kelis šimtus eurų kainuojančiam telefonui taip pat nebūtų veiksminga. Tokiu atveju tėvai galbūt galėtų pažadėti padengti dalį pirkinio sumos, o kitą dalį iš savo santaupų papildytų vaikas.

Įgyvendindamas finansinio raštingumo programą mokyklose, SEB bankas apklausė daugiau kaip 400 14–16 metų mokinių visoje Lietuvoje. SEB banko apklausos anketas užpildė Vilniaus, Panevėžio, Biržų, Kretingos, Prienų ir Trakų mokyklų mokiniai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »