Teikiamos nemokamos konsultacijos dėl elektronikos atliekų tvarkymo

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 17 d. trečiadienis

Lietuvoje elektronikos atliekų tvarkymo rinkoje – sudėtingas periodas: vienam iš stambių elektronikos atliekų tvarkymo organizatorių stabdoma licencija, vyksta ilgai trunkantys teismo procesai, pateikinėjama prieštaringa informacija. Todėl Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija (EGIO) bei Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA) suklaidintiems importuotojams pradėjo teikti nemokamas konsultacijas, kad būtų išvengta nesusipratimų ir skaudžių pasekmių.

Elektronikos gamintojai ir importuotojai pagal ES direktyvas kasmet privalo sutvarkyti tam tikrą kiekį elektronikos ir buitinės technikos atliekų. Rinkoje susiformavus sudėtingai situacijai ir vykstant teisiniams procesams, dalis elektronikos importuotojų negauna tikslios informacijos apie esamą padėtį, apie gamintojams ir importuotojams nustatytas pareigas ir atsakomybę.

Dėl tokios situacijos projekto „Mes rūšiuojam“ akademija organizatoriai EGIO bei GIA iki rugsėjo pabaigos organizuoja nemokamus seminarus bei konsultacijas apie gamintojų ir importuotojų atsakomybes. Pageidaujantys gauti informaciją apie nemokamus seminarus gali kreiptis tel. 8 647 16 587 arba el. paštu asta@gia.lt.

„Labai gerai žinome, kad atliekų surinkimas ir tvarkymas užtrunka nemažai laiko, todėl gali atsitikti taip, kad dalis Lietuvos gamintojų ir importuotojų paklius į labai nemalonią situaciją, kuomet teks mokėti baudas už nesutvarkytus atliekų kiekius. Todėl raginame nedelsiant pasidomėti, kokios prievolės jiems numatytos bei kokia dabar situacija šioje rinkoje“, – sako GIA ir EGIO vadovas Alfredas Skinulis.

Kol viešumoje netyla ginčai dėl atliekų tvarkymo, EGIO nuosekliai vykdo numatytas užduotis. Aplinkos apsaugos agentūra patvirtino, kad organizacija 2015 m. įvykdė visas Vyriausybės nustatytas atliekų naudojimo ir perdirbimo užduotis. 2016 m. EGIO yra įrengusi ir eksploatuoja apie 1 000 elektros ir elektroninės įrangos atliekų surinkimo vietų visoje Lietuvoje. Tai daugiau kaip dvigubai viršija tą aikštelių skaičių, kokio reikalauja teisės aktai, kurių įgyvendinimą prižiūri Aplinkos ministerija. Per pirmą šių metų pusmetį jau surinkta ir perdirbta apie 2 000 tonų elektronikos atliekų.

EGIO šiuo metu vienija 725 elektros ir elektroninės įrangos gamintojus ir importuotojus. Lyginant su praėjusiais metais, organizacijos narių skaičius išaugo 6,7 proc. EGIO per praėjusius metus įvykdė elektronikos atliekų surinkimo ir perdirbimo užduotis – pagal savo organizacijos narių įsipareigojimus perdirbo daugiau kaip 3 400 tonų elektros ir elektronikos prietaisų atliekų.

Aplinkos apsaugos reikalavimai nuolat griežtėja. Europos Sąjungos (ES) direktyva dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų nustato, kad nuo 2019 m. minimalus kasmet pasiekiamas atliekų surinkimo lygis valstybėje ES narėje turi būti 85 proc. susidariusių elektronikos ir elektroninės įrangos atliekų pagal svorį.

Kaip žinoma, elektronikos ir buitinės technikos atliekų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius, nes patekę į sąvartynus tos atliekos dėl jose esančių pavojingų medžiagų gali pridaryti žalos gamtai. Perdirbant tokias atliekas gaunamos antrinės žaliavos, kurios ne tik neužteršia aplinkos, bet ir leidžia sumažinti įvairių naujų gaminių savikainą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Pasaulyje sparčiai daugėja nešiojamosios elektronikos prietaisų

Pasaulinė informacinių technologijų tyrimų bendrovė prognozuoja, kad šiemet į pasaulio rinką bus išleista beveik penktadaliu daugiau nešiojamųjų elektronikos prietaisų nei pernai – iš viso į rinką šiemet turėtų patekti apie 274,6 mln. vienetų nešiojamosios elektronikos. skaityti »

Susitikime su EBPO – dėmesys nuosekliai narystės siekiančios Lietuvos pažangai

Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) progresas, vertinimai EBPO komitetuose, kuriuose pagal kompetenciją dalyvauja Finansų ministerijos atstovai, bei tolimesni stojimo į EBPO veiksmai. skaityti »

Lietuva sensta, kokia išeitis?

2016-ais metais Lietuva užėmė 16 vietą pagal visų gyventojų amžiaus vidurkį, kuris siekė 43 metus. skaityti »

Baltijos šalių bankų vadovai diskutuoja apie finansines technologijas

Liepos 17 – 18 dienomis Kaune susitinka Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių centrinių bankų valdytojai Vitas Vasiliauskas, Ilmaras Rimševičius (Ilmārs Rimšēvičs) ir Ardas Hansonas (Ardo Hansson). skaityti »

Lietuviai savo verslumą ir verslininkus vertina geriau nei latviai ir estai

Lietuviai mano, kad verslo pradžiai svarbiausia turėti pakankamai santaupų ir puikią idėją, o latviai, kad svarbiausia yra žinios. skaityti »

Daugiau nei pusė lietuvių finansiškai neraštingi ir nemoka taupyti

Tyrimai parodė, kad dažnas lietuvis negali pasigirti net elementariausiomis finansinėmis žiniomis. skaityti »

Daugiau nei 600 šauktinių ragina kartu giedoti Tautišką giesmę minint Valstybės dieną

Liepos 6-ąją „Tautiška giesmė“ skambės nuo 100 Lietuvos piliakalnių. skaityti »

V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge. skaityti »

Lietuvos verslininkai baiminasi ES skilimo

Realybe virtęs Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos scenarijus ir galimas bendrijos skilimas tapo didžiausia išorės grėsme Lietuvos verslo plėtrai. skaityti »

Kartų skirtumai: jaunimas nori verslą kurti individualiai, vyresni – su šeima

DNB banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktas Lietuvos gyventojų verslumo tyrimas rodo, kad jaunimas kur kas palankiau vertina galimybes kurti verslą, taip pat renkasi modernesnes sritis. skaityti »

Išmanusis žymėjimas pasiteisino – Vilniuje sutvarkyta 4 kartus daugiau duobių

Išmanioji programėlė „Waze“ padėjo Vilniuje užregistruoti per 2000 duobių. skaityti »