V. Vasiliauskas: euro zonos bankai privalo didinti veiklos efektyvumą

Publikuota: 2016 m. spalio 12 d. trečiadienis

Europos bankų sektorius, sklandžiai mažindamas neveiksnių paskolų lygį, galėtų veiksmingiau prisidėti prie kreditavimo augimo ir euro zonos ekonomikos skatinimo. Su tuo susijusias Tarptautinio valiutos fondo (TVF) rekomendacijas euro zonai Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas aptars Vašingtone vyksiančiame susitikime su TVF euro zonos misijos vadovu Machmudu Pradanu (Mahmood Pradhan).

„Bankai galėtų ir privalėtų veiksmingiau prisidėti prie ekonomikos augimo. Tačiau neveiksnių paskolų našta ir nepakankamas efektyvumas trukdo euro zonos bankams atlikti šią misiją“, – sako V. Vasiliauskas. Jis pabrėžia, kad Šiaurės ir Baltijos šalių bankai galėtų būti puikus pavyzdys kitų euro zonos šalių bankams. Naujausia TVF analizė rodytų, kad, optimizavę savo padalinių veiklą ir pasiekę mūsų regiono bankų lygį, Europos bankai galėtų sutaupyti 36 mlrd. JAV dol.

Kai kuriose euro zonos šalyse neveiksnios paskolos vis dar sudaro gerokai daugiau nei 30 proc. paskolų portfelio. Lietuva galėtų būti puikus pavyzdys, kad neveiksnių paskolų problemą galima spręsti greitai ir efektyviai. Naujausiais duomenimis, Lietuvoje neveiksnių paskolų lygis sudaro tik apie 5 proc. ir nuo didžiausios reikšmės (buvusios 2010 m.) sumažėjo daugiau nei tris kartus.

Pasak Lietuvos banko vadovo, Europos bankų sistemai susiduriant su iššūkiais, būtina prisiminti praeities klaidas ir neleisti pasikartoti scenarijams, kai bankai buvo gelbėjami valstybės biudžetų lėšomis. Bankų gaivinimo ir pertvarkymo direktyvos nuostatų, kuriose įtvirtintas privačiojo sektoriaus indėlis sprendžiant bankų problemas, turi būti laikomasi.

Lietuvos banko valdybos pirmininko ir TVF euro zonos misijos vadovo pokalbyje dėmesys bus skirtas ir ekonominei padėčiai, susiklosčiusiai euro zonoje Jungtinei  Karalystei priėmus sprendimą pasitraukti iš Europos Sąjungos.

Euro zonos bankų būklę ir šio sektoriaus iššūkius ateityje Lietuvos banko valdybos pirmininkas jau aptarė su SEB banko, kitų Lietuvoje veikiančių patronuojančiųjų bankų vadovais, šiuo metu esančiais Vašingtone.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas yra TVF valdančiosios valdybos narys. Kartu su kitų šalių centrinių bankų vadovais ir finansų ministrais, įvairių finansinių institucijų atstovais jis dalyvauja Vašingtone vykstančiuose TVF ir pasaulio banko metiniuose susirinkimuose ir dvišaliuose susitikimuose.

Šaltinis: lb.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »