V. Vasiliauskas: finansinės inovacijos turi didžiulį potencialą – tereikia jas protingai „įdarbinti“

Publikuota: 2017 m. liepos 4 d. antradienis

Naujų galimybių verslui ir vartotojams atveriančios finansinės inovacijos gali tapti tuo smagiu arkliuku, kuris trūktelės tiek šalies, tiek pasaulio ekonomiką, pabrėžia Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, skaitantis pranešimą globalizacijos iššūkiams skirtoje konferencijoje Hamburge.

„Finansinės technologijos į vertės kūrimo grandinę padeda įtraukti naujus verslus, kuriems tradicinis finansavimas, toks kaip bankų paskolos, dažnai yra sunkiai prieinamas. Ir tai yra didžiulis, iki šiol nevisiškai išnaudotas ekonomikos plėtros potencialas“, – sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Jo teigimu, pasitelkus finansines technologijas gyventojams ir smulkiajam verslui suteikus prieigą prie naujų kreditavimo šaltinių, visas finansų sektorius taptų efektyvesnis, atsparesnis sukrėtimams bei mažiau priklausomas nuo bankų. Išaugus konkurencijai sektoriuje vartotojai gauna geresnės kokybės paslaugas už mažesnę kainą.

„Kad išnaudotume finansinių inovacijų teikiamas galimybes, tereikia šiek tiek drąsos ir palaikymo iš finansų sistemos reguliuotojo, žengiančio koja kojon su naujovėmis. Būtent jis galėtų būti kelrodis į inovacijoms atvirą, vartotojų interesus ginančią ir stabilumo pamatais grindžiamą sistemą“, – sako V. Vasiliauskas.

Lietuvos bankas inovacijų finansų sektoriuje skatinimą pasirinko kaip vieną iš strateginių 2017–2020 m. veiklos krypčių. Įgyvendinant užsibrėžtus šios krypties tikslus, šalies centriniame banke pradėtas taikyti vieno langelio principas susitikimams ir konsultacijoms su įmonėmis, orientuotomis į finansines inovacijas. Be to, inovatyvius mokėjimo metodus taikančioms įstaigoms suteikiama prieiga prie Lietuvos banko mokėjimų infrastruktūros, taip išvengiant tarpininkų.

Hamburgo tarptautinės ekonomikos instituto ir Breton Vudo perkūrimo komiteto organizuojamoje konferencijoje „Gyvenimas be globalizacijos?“ aptariamos globalizacijos tendencijos bei iššūkiai, kylantys pasaulio ekonomikai, tarptautinei prekybai ir verslui, siūlomi pinigų ir fiskalinės politikos sprendimai, vertinamos tarptautinio finansų sektoriaus raidos perspektyvos. Renginyje dalyvauja tarptautinio lygmens akademikai, aukšto rango viešojo sektoriaus, tarptautinių organizacijų bei verslo atstovai.

 

 

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Augant ekonomikai bankuose mažėjo blogų paskolų

Pirmąjį šių metų pusmetį įmonėms ir gyventojams bankai skolino daugiau. Atsigaunanti ekonomika mažino blogų paskolų sumą, o tai gerino bankų pelningumo rodiklius. skaityti »

Koks būdas padėjo Einšteinui, Darvinui ir Nyčei pakelti produktyvumą

Šiuolaikinė visuomenė iš mūsų reikalauja nuolatinio produktyvumo. Turime arba dirbti, arba ilsėtis, kad galėtume dirbti vėliau. skaityti »

Lietuvos gyventojams rizikingas plepėjimas telefonu – nė motais

Aštuoni iš dešimties gatve einančių žmonių Lietuvoje naudojasi išmaniaisiais telefonais – kalbasi, naršo internete, rašo trumpąsias žinutes, atsakinėja į elektroninius laiškus ar bendrauja socialiniuose tinkluose. skaityti »

Afrikos bibliotekų novatoriai sėmėsi patirties iš Lietuvos bibliotekų

Sparčiausiai augame dalydamiesi patirtimis su kitais, siekiančiais tų pačių tikslų. skaityti »

Prof. dr. R. Gudauskas: vertybinių krizių pasaulyje trūksta pilietinio žmonių solidarumo

Nacionalinės bibliotekos generalinio direktoriaus prof. dr. Renaldo Gudausko nuomone, mūsų Nacionalinė biblioteka, kaip humanistinis tarptautinio ir tarpkultūrinio dialogo centras, – puikiausia vieta prestižiniams tarptautiniams forumams rengti ir patiems jų darbe prasmingai dalyvauti. skaityti »

Verslo atstovai kviečiami dalyvauti Europos Komisijos idėjų konkurse

Ūkio ministerija kviečia drąsius ir kūrybingus šalies verslininkus teikti paraiškas Europos Komisijos idėjų konkursui „Ideas from Europe“ ir pristatyti originalias bei inovatyvias veikiančio verslo idėjas, kurios padeda spręsti įvairių sričių globalias problemas. skaityti »

Mokesčių ir socialinė sistema tobulinama atsižvelgus į visuomenės nuomonę

Vyriausybė siūlo neapmokestinamųjų pajamų dydį jau nuo kitų metų prilyginti minimaliai mėnesiniai algai, siekiančiai 380 eurų. skaityti »

Kuris turtingesnis – Jeffas Bezosas ar Billas Gatesas?

Pastaruoju metu žiniasklaida mirga pranešimais apie turingiausią pasaulio žmogų. Vieną akimirką tai „Amazon“ vadovas Jezzas Bezosas, o kitą – „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas susigrąžina savo pozicijas. skaityti »

Kokiuose miestuose labiausiai sekasi moterims verslininkėms?

Londonas, Stokholmas, Niujorkas, San Franciskas ir Bostonas – penki potencialioms moterims verslininkėms palankiausi miestai pasaulyje. skaityti »

Lietuvių instaliacija atrinkta dalyvauti legendiniame festivalyje „Burning Man“

Lietuvių komanda kuri pristatys meninę-techninę instaliaciją „Dance For The Dawn“ skaityti »