Valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkų apžvalgoje – Lietuvos duomenys

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 1 d. ketvirtadienis

Tarptautinių atsiskaitymų bankas (toliau – TAB) kartu su 52 šalių centriniais bankais ir centrinėmis pinigų institucijomis parengė ir skelbia naujausią pasaulio valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkų apžvalgą, kuri yra sudaroma kas trejus metus. Joje nurodyta, kad Lietuvoje valiutų rinkos apyvarta 2016 m. balandžio mėn., kai buvo atliekamas tyrimas, sudarė 4,9 mlrd. JAV dol. (per darbo dieną sudaromų sandorių vidutinė apyvarta siekė 0,2 mlrd. JAV dol.). Lietuvos valiutų rinkoje daugiausia prekiaujama eurais ir JAV doleriais.

„TAB atliekamo tyrimo tikslas – gauti išsamią ir tarptautiniu mastu palyginamą statistinę informaciją apie valiutų ir ne biržos išvestinių finansinių priemonių rinkų mastą ir struktūrą. Palyginti su ankstesniais tyrimo rezultatais, Lietuvos rinka per trejus metus susitraukė daugiau nei perpus. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį, kad šiais metais Lietuva tyrime dalyvavo kaip euro zonos narė“, – sako Romas Karaliūnas, Lietuvos banko Statistikos departamento Pinigų ir statistikos skyriaus viršininkas.

Pasak jo, ne biržos išvestinių finansinių priemonių (palūkanų normos) rinka Lietuvoje vis dar yra kukli. 2016 m. balandžio mėn. sandorių apyvarta joje sudarė 389,5 mln. JAV dol.

Lietuvos bankas nuo 2004 m. dalyvauja (šiemet – penktą kartą) rengiant pasaulio valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkų apžvalgas – tam atrenkami bankai ir užsienio bankų filialai, aktyviai veikiantys vietinėse ir tarptautinėse valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkose. Į 2016 m. atlikto tyrimo pasaulinę apžvalgą pateko daugiau nei 1 200 svarbiausių pasaulyje rinkos dalyvių duomenys apie balandžio mėn. sudarytus tradicinius valiutų rinkos sandorius (neatidėliotinuosius, išankstinius ir apsikeitimo) ir ne biržos išvestinius sandorius.

Atliekant šį tyrimą Lietuvoje, dalyvavo šeši bankai ir užsienio bankų filialai, kurių dalis šalies valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkose sudaro 97 proc.

Išankstiniai pasaulio valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkų apžvalgos duomenys skelbiami TAB interneto svetainėje, joje pateikiami ir Lietuvos duomenys. Juos rasite ir Lietuvos banko svetainėje paskelbtoje „2016 m. Lietuvos valiutų ir išvestinių finansinių priemonių rinkų apžvalgoje“.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »