Valstybės rinkliavos jau skelbiamos ir litais, ir eurais

Publikuota: 2014 m. liepos 31 d. ketvirtadienis

Finansų ministerija perskaičiavo valstybės rinkliavų dydžius iš litų į eurus, dydžius eurais išreikšdama dviejų skaitmenų po kablelio tikslumu.

„Skelbdama perskaičiuotus duomenis, ministerija siekia kuo anksčiau informuoti visuomenę, verslą ir valstybės institucijas apie būsimus rinkliavų pokyčius, kad visiems pakaktų laiko ir susipažinti, ir tinkamai pasiruošti artėjančiai euro įvedimo datai“,– sako finansų ministras Rimantas Šadžius.

Buvo perskaičiuoti Vyriausybės nutarimu „Dėl konkrečių valstybės rinkliavos dydžių ir šios rinkliavos mokėjimo ir grąžinimo taisyklių patvirtinimo“ patvirtinti rinkliavų dydžiai.

Sąraše yra per 2500 rinkliavų – nuo santuokos įregistravimo iki branduolinės saugos srities veiklos licencijų. Rinkliavos eurais bus renkamos nuo 2015 metų pradžios, kai litą pakeis euras.

Pagal Euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymą, prekių ir paslaugų kainos jų skelbimo vietose turi būti pradėtos rodyti litais ir eurais ne vėliau kaip praėjus 30 kalendorinių dienų po perskaičiavimo kurso nustatymo, t.y. ne vėliau kaip nuo šių metų rugpjūčio 22 d. Ši įstatymo nuostata galioja ir savivaldybių rinkliavoms, kurias kiekviena savivaldybė skelbs atskirai.

Euro zonos nare Lietuva taps nuo 2015 m. sausio 1 d. Litai į eurus perskaičiuojami oficialiu lito ir euro kursu: 3,45280 lito už 1 eurą. Šis santykis yra toks pats, kurį Lietuvos bankas nustatė dar 2002 m. vasario 2 d., kai litas buvo susietas su euru.

Šaltinis: finmin.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Informacija klientams (6)

Nuo š. m. sausio 29 dienos yra sutrikusi el. pašto @post.skynet.lt veikla. Šiuo metu problema yra šalinama. skaityti »

Vilnius ir šiemet sulauks daugiau nei milijono turistų

2017 m. pirmąjį ir antrąjį ketvirtį Vilnius sulaukė atitinkamai 7 ir 5 proc. daugiau turistų nei praėjusiais metais. skaityti »

Vilniuje susitinka Lietuvos ir Suomijos centrinių bankų vadovai

Lapkričio 2–3 dienomis Vilniuje vieši Suomijos bankų valdybų nariai. skaityti »

Japonijoje aptartos pasaulio ekonomikos aktualijos ir geroji „FinTech“ praktika

Tokijuje ​Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas su Japonijos centrinio banko vadovu Haruhiko Kuroda aptarė FinTech sektoriaus raidą, rizikas pasaulio ekonomikos augimui, Japonijos ir euro zonos ekonomikos aktualijas. skaityti »

5 pagrindinės kliūtys, pradedant verslą Lietuvoje

Baimė bankrutuoti, nepasitikėjimas savo galimybėmis, nedraugiškas valstybės požiūris – anot dr. Austės Kiškienės, tai pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria pradedantieji verslą Lietuvoje. skaityti »

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Lietuvoje vyrams verslo pradžiai reikia daugiau pinigų nei moterims

Norėdamas pradėti verslą, dažnas lietuvis startui pageidautų gauti vidutiniškai 33 tūkst. eurų dydžio lengvatinę paskolą. skaityti »

Ar tikrai mane palies ketvirtoji pramonės revoliucija?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu – jau ne ateitis, tai šių dienų realybė. skaityti »

V. Vasiliauskas: palanki reguliacinė aplinka gali padėti Lietuvai įsitvirtinti pasauliniame FinTech žemėlapyje

Finansinių technologijų (FinTech) sektorius gali suteikti ES kapitalo rinkų sąjungos projektui papildomą postūmį, o šalims naujų plėtros galimybių, įsitikinęs Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. skaityti »