Pekino olimpinių žaidynių dienoraštis

Publikuota: 2008 m. rugpjūčio 9 d. šeštadienis • • • Peržiūrėta: 31

19-metis plaukikas Giedrius Titenis vyrų 100 m plaukimo krūtine atrankos varžybų devintajame plaukime finišavo antras ir pateko į pusfinalį. Jo laikas 1 min. 0,11 sek. – naujas Lietuvos rekordas. Šiandien, antrąją XXIX-ųjų vasaros olimpinių žaidynių dieną, startavo 8 Lietuvos sportininkai. Vyrų grupinėse dviračių lenktynėse plente I. Konovalovas ir D. Kairelis įvykdė trenerių keltus uždavinius. Jie sėkmingai įveikė 245 km ilgio trasą ir užėmė atitinkamai 29-ąją bei 74-ąją vietas. Į kitą etapą (1/16 finalo) pateko Lietuvos badmintonininkas K. Navickas. Vyrų vienetų varžybų pirmajame rate jis 2-1 įveikė Ispanijos čempioną P. Abjaną. M. Griškonis irklavimo vyrų vienviečių valčių atrankos varžybų ketvirtajame plaukime finišavo antras ir pateko į ketvirtfinalį. Deja, imtynininkui A. Techovui olimpiada baigėsi jau po pirmosios kovos. Kategorijoje iki 60 kg jis pralaimėjo venesueliečiui J. A. Guedezui. Apmaudžiai pirmąją kovą olimpiadoje pralaimėjo ir bokslininkas D. Šemiotas. Svorio kategorijoje iki 81 kg jis nusileido Kazachijos sportininkui Y. Šinalijevui.
Pirmasis XXIX-ųjų vasaros olimpinių žaidynių aukso medalis atiteko Čekijos atstovams. Jį laimėjo šaulė K. Emmons. Pirmąjį auksą žaidynių šeimininkams kinams pelnė sunkumų kilnotoja Ch. Xiexia. Olimpinės čempionės titulą Pekine apgynė lietuvių kilmės amerikietė M. Žagunis, laimėjusi moterų fechtavimo kardu varžybas.

Visus žaidynių rezultatus ir daug kitos įdomios informacijos rasite naujienų portale www.olimpiada.lt.