Bekontaktė kortelė kelionėje: 5 patarimai saugiems atsiskaitymams

Publikuota: 2017 m. rugpjūčio 3 d. ketvirtadienis

Atostogaujant mokėti kortele yra saugiau nei grynaisiais, ypač vietose itin gausiai lankomose turistų. Žinoma, net ir laikydami pinigus kortelėje, nepraraskite budrumo, tuomet atostogų nesugadins vagystės ir kiti nesusipratimai.

Mokėjimų technologijų bendrovė „Visa“ dalijasi keliais patarimais, į kuriuos verta atsižvelgti atsiskaitant bekontakte kortele užsienyje.

Keliaudami neužmirškite savo bekontaktės mokėjimo kortelės – su ja patogiai atsiskaitysite daugelio šalių parduotuvėse, maitinimo įstaigose ir netgi viešajame transporte.  Mokėti bekontakte kortele yra saugiau nei grynaisiais, ypač vietose, itin gausiai lankomose turistų. Žinoma, net ir laikydami pinigus kortelėje, nepraraskite budrumo, tuomet atostogų nesugadins vagystės ir kiti nesusipratimai.

Patarimai, į kuriuos verta atsižvelgti atsiskaitant bekontakte kortele užsienyje:
1.    Pasitikrinkite, kokie atsiskaitymo limitai galioja šalyje, į kurią keliaujate
Bekontakčiu būdu galite atsiskaityti už smulkius pirkinius ir paslaugas. Tad prieš keliaudami pasitikslinkite, kokie limitai galioja pasirinktoje šalyje. Lietuvoje bekontakčiu būdu galite apmokėti pirkinius iki 10 eurų, tačiau kitose šalyse, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje, ši suma siekia 30 svarų (~33,5 Eur), Graikijoje – 25 Eur, Ispanijoje ir Portugalijoje – 20 Eur, Turkijoje – 50 lirų (~12 Eur).   
Išsamią informaciją apie limitus įvairiose šalyse ir kitą naudingą informaciją keliautojams (valiutų skaičiuoklę, pagalbą 24/7, informaciją apie artimiausią bankomatą ir kt.) „Visa“ kortelių turėtojai gali rasti parsisiuntę nemokamą programėlę „Visa Travel Tools“.
2.    Saugokite savo kortelę
Saugokite savo kortelę kaip ir kitus dokumentus. Neleiskite pardavėjui, padavėjui ar kitam prekybininkui išeiti su jūsų kortele mokėjimo atlikti į kitą patalpą. Bekontaktis atsiskaitymas atliekamas prilietus kortelę prie skaitytuvo, tad, jei reikia, patys nueikite iki jo, taip išvengsite apgavysčių ir nesusipratimų.
3.    Stebėkite kainas ir peržvelkite pirkimo čekį
Vienas didžiausių bekontakčio atsiskaitymo privalumų – jis itin greitas ir paprastas, atliekamas vos prilietus. Tačiau net ir per atostogas rekomenduojama pernelyg neatsipalaiduoti. Kaip ir mokėdami grynais ar įprasta kortele, būtinai peržiūrėkite čekį ir patikrinkite, ar jame nurodyta suma sutampa su pirkinio verte. Kitu atveju tik sugrįžę iš atostogų galite pastebėti, kad banko sąskaita tuštesnė nei tikėjotės.
4.    Jei turite kelias bekontaktes korteles, laikykite jas atskirai
Bekontakčiu būdu galite atsikaityti net neišėmę kortelės iš piniginės. Tačiau, jeigu vienoje piniginėje bus dvi bekontaktės kortelės, galite atsiskaityti ne ta, kuria norėjote. Todėl patariama jas laikyti atskirai arba ištraukti iš piniginės prieš atliekant mokėjimą.
5.    Jei kortelę praradote, nedelsdami apie tai praneškite
Jei kelionės metu praradote kortelę, nedelsdami informuokite apie tai savo banką ir kortelę užblokuokite. „Visa“ kortelių turėtojai gali tai padaryti ir jiems skirtoje programėlėje „Visa Travel Tools“.

Apie „Visa Travel tools“ programėlę

Šaltinis: Visa
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Šiemet atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis užsienyje padaugėjo penktadaliu

Lietuvos gyventojai šiemet vis dažniau užsienyje naudojosi mokėjimo kortelėmis. skaityti »

„Danske“ bankas stiprina atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis apsaugą JAV

Dėl Jungtinėse Amerikos Valstijose galiojančių žemesnių atsiskaitymų saugumo standartų, nuo balandžio 25 d. „Danske“ bankas šioje šalyje apriboja atsiskaitymus mokėjimo kortelėmis vietose, kuriose operacijos metu nėra reikalaujama įvesti PIN kodą. skaityti »

„MasterCard“ didina mokėjimo kortelių saugumą

Mokėjimo sistema „MasterCard“ sukūrė naują paslaugą – mokėjimo internetu plastikinėmis kortelėmis, skirtomis atsiskaityti internetinėse parduotuvėse, saugumo vertinimą. skaityti »

Mokėjimo kortelių terminalų tinklas sujungs visus policijos komisariatus

SEB bankas policijos patrulių automobiliuose kovo mėn. įrengė 110, o policijos komisariatuose iki kovo mėn. pabaigos įrengs 40 naujų atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis terminalų. skaityti »

Jokių lojalumo kortelių didžiuosiuose miestuose neturi tik 1 proc. gyventojų

Tarp didžiųjų Lietuvos miestų – Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos – gyventojų tik 1 proc. neturi nė vienos lojalumo kortelės, parodė lojalumo kortelės „Mylimiausia“ partnerių užsakymu atlikta apklausa. skaityti »

Lietuvės dizainerės neįprastos kortelinės–rankinės bus pristatytos mados renginyje Londone

Pirmą kartą Lietuvoje mokėjimo ir kitų kortelių dėklų, kitaip kortelinių, organizuotai parodai Daivos Urbonavičiūtės kurtos kortelinės bus demonstruojamos Londono mados renginyje „London Fashion Weekend“. skaityti »

Ūkio banko klientų mokėjimo kortelių apyvarta 2011 m. augo ketvirtadaliu

Ūkio banko klientų mokėjimo kortelėmis atliekamų operacijų apimtys auga. skaityti »

Paskelbti mažieji gražiausios kortelės konkurso laimėtojai

Vakar baigėsi Ūkio banko organizuotas piešinių konkursas, kurio metu vaikai galėjo piešti savo įsivaizduojamą banko kortelę. skaityti »

Banko SNORAS bankroto administratorius peržiūrėjo 420 tūkst. sutarčių, atsisakyta nebūtinų paslaugų

Banko SNORAS bankroto administratorius, vykdydamas Bankroto įstatyme numatytas procedūras, peržiūrėjo 420 tūkst. banko SNORAS sutarčių. skaityti »

Pernai Lietuvos gyventojų naudojimasis mokėjimo kortelėmis užsienyje didėjo dėl tolimųjų reisų vairuotojų, emigrantų ir taupančių keliautojų

Lietuvos banko duomenimis, visų Lietuvos bankų klientai pernai per devynis mėnesius naudodami mokėjimo korteles užsienyje išleido 1,8 mlrd. litų, t. y. maždaug ketvirtadaliu daugiau negu tą patį 2010 metų laikotarpį. skaityti »