Keletas faktų iš mokėjimo kortelių „gyvenimo“

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 24 d. pirmadienis

Banko mokėjimo kortelės jau seniai tapo mūsų gyvenimo dalimi. Kas sekundę pasaulyje kortele atliekama dešimtys tūkstančių operacijų. Štai keletas įdomių faktų iš mokėjimo kortelių „gyvenimo“.

1950 metais amerikiečių kompanija „Diner‘s Club“ tapo pirmąja bendrove, pristačiusia mokėjimo kortelę kaip atsiskaitymo priemonę keliose prekybos vietose. Pradžioje kortelė buvo naudojama tik 14-oje Niujorko restoranų. Idėja pasiūlyti tokią priemonę kilo minėtos kompanijos įkūrėjui Frenkui Maknamarui (Frank McNamara), kai kartą norėdamas sumokėti už vakarienę restorane jis suprato, kad paliko piniginę namuose.

Mokėjimo kortelių skaičius pasaulyje viršija žemės gyventojų skaičių. Vien amerikiečiai savo piniginėse saugo 609 800 000 kreditinių kortelių. Jei visas korteles sudėtume į vieną krūvą, išeitų 288 kilometrų aukščio bokštas.

1958 metais Amerikos bankas išleido pirmąsias kreditines korteles ir nesugalvojo nieko geriau, kaip išsiųsti 60 000 kortelių (jos pavadintos „BankAmericard“) vieno Kalifornijos valstijos miesto gyventojams.

1976 metais „BankAmericard“ pakeitė pavadinimą į „Visa“. Ir tai ne vienintelis kartas, kai mokėjimo sistemos sektoriuje pakeistas pavadinimas. Pavyzdžiui, „MasterCard“ anksčiau buvo žinoma kaip „Master Charge“.

Pirmieji 6-i kreditinės kortelės skaičiai – tai identifikavimo numeris, tačiau atpažinti kortelę galima ir pagal pirmuosius skaičius. Pavyzdžiui, „American Express“ numeriai prasideda skaičiumi 34 arba 37. Kortelių „Visa“ numeriai prasideda 4, o „MasterCard“ – nuo 51 iki 55.

Brangiausia kreditinė kortelė pasaulyje buvo pristatyta 2007 metais Paryžiuje vykusioje parodoje „Cartes & Identification“. Ji pagaminta iš aukštos kokybės sidabro ir papuošta 333 briliantais.

Didžiausią kortelių kolekciją yra sukaupęs Valteris Kavanach (Walter Kavanagh) iš Kalifornijos. Jo kolekcijoje yra 1 397 egzemplioriai.

 

Šaltinis: payspacemagazine.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Čekijoje pasirodė pirmosios virtualiosios kortelės

Čekijos bankas „Fio Banka“, bendradarbiaudamas su mokėjimo kompanija „MasterCard“ ir mobiliuoju operatoriumi O2, pirmasis šalyje įdiegė bekontakčių mokėjimų technologiją NFC išmaniuosiuose telefonuose. skaityti »

„Visa“ siekia, kad automobilis atstotų kreditinę kortelę

„Visa“ planuoja įdiegti į automobilius mobiliąją atsiskaitymo sistemą, kuria naudotis vairuotojui bus taip pat paprasta kaip išmaniuoju telefonu arba kreditine kortele. skaityti »

Amerikiečio kolekcijoje – 1,5 tūkst. kreditinių kortelių

Amerikietis Walteris Cavanaghas nuo 1971 metų yra įtrauktas Gineso rekordų knygą kaip žmogus, turintis daugiausia pasaulyje galiojančių kreditinių kortelių. skaityti »

Žmonės neatsisako atsiskaitymo grynaisiais pinigais

Bendrovės RBR tyrimo duomenimis, 2014 m. 60-yje pasaulio šalių buvo įgyvendinta 417 mlrd. ne grynųjų atsiskaitymų. skaityti »

Atsiskaitymai bankų kortelėmis − ketvirtadaliu spartesni nei anksčiau

Per ketverius metus atsiskaitymai bankų kortelėmis prekybos vietose paspartėjo ketvirtadaliu, t. y. 6 sekundėmis. skaityti »

Banko „Millennium“ mokėjimo kortelė pripažinta gražiausia Lenkijoje

Lenkijos banko „Millennium“ kreditinė kortelė „Millennium Alfa“ pripažinta gražiausia Lenkijoje. Toks titulas jai suteiktas konkurse, vykusiame konferencijos „Central European Electronic Card 2015“ metu. skaityti »

SEB bankas: mokėjimo korteles dažniausiai naudoja vilniečiai

SEB banko duomenimis, dažniausiai mokėjimo kortele linkę atsiskaityti didmiesčių (įskaitant ir jų rajonus), ypač Vilniaus, ir kai kurių šalies kurortų gyventojai, o gryniesiems pinigams pirmenybę daugiausiai teikia Jonavos ir Tauragės bei jų rajonų gyventojai. skaityti »

„MasterCard“ sujungs lojalumo korteles ir mobiliuosius atsiskaitymus

Naujas „MasterCard“ standartas sukurtas tam, kad pirkėjai galėtų pasinaudoti įvairiomis nuolaidų kortelėmis mokėjimo terminaluose. skaityti »

Koks atsiskaitymo būdas gali padėti sutaupyti laiko apsiperkant

Specialistai teigia, kad lietuviai, netgi lyginant su kaimynais latviais, vis dar dažnai linkę pasiimti pinigų iš kortelės sąskaitos ir mokėti už pirkinius grynaisiais pinigais. Tiesa, situacija pamažu kinta – atsiskaitymų kortelėmis skaičius kasmet didėja po 16–17 procentų. skaityti »

2020 metais atsiskaitymai kortelėmis bus dar labiau prieinami

Per penkerius metus dvigubai padaugės vietų, kuriose galima atsiskaityti mokėjimo kortelėmis. skaityti »