Keletas faktų iš mokėjimo kortelių „gyvenimo“

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 24 d. pirmadienis

Banko mokėjimo kortelės jau seniai tapo mūsų gyvenimo dalimi. Kas sekundę pasaulyje kortele atliekama dešimtys tūkstančių operacijų. Štai keletas įdomių faktų iš mokėjimo kortelių „gyvenimo“.

1950 metais amerikiečių kompanija „Diner‘s Club“ tapo pirmąja bendrove, pristačiusia mokėjimo kortelę kaip atsiskaitymo priemonę keliose prekybos vietose. Pradžioje kortelė buvo naudojama tik 14-oje Niujorko restoranų. Idėja pasiūlyti tokią priemonę kilo minėtos kompanijos įkūrėjui Frenkui Maknamarui (Frank McNamara), kai kartą norėdamas sumokėti už vakarienę restorane jis suprato, kad paliko piniginę namuose.

Mokėjimo kortelių skaičius pasaulyje viršija žemės gyventojų skaičių. Vien amerikiečiai savo piniginėse saugo 609 800 000 kreditinių kortelių. Jei visas korteles sudėtume į vieną krūvą, išeitų 288 kilometrų aukščio bokštas.

1958 metais Amerikos bankas išleido pirmąsias kreditines korteles ir nesugalvojo nieko geriau, kaip išsiųsti 60 000 kortelių (jos pavadintos „BankAmericard“) vieno Kalifornijos valstijos miesto gyventojams.

1976 metais „BankAmericard“ pakeitė pavadinimą į „Visa“. Ir tai ne vienintelis kartas, kai mokėjimo sistemos sektoriuje pakeistas pavadinimas. Pavyzdžiui, „MasterCard“ anksčiau buvo žinoma kaip „Master Charge“.

Pirmieji 6-i kreditinės kortelės skaičiai – tai identifikavimo numeris, tačiau atpažinti kortelę galima ir pagal pirmuosius skaičius. Pavyzdžiui, „American Express“ numeriai prasideda skaičiumi 34 arba 37. Kortelių „Visa“ numeriai prasideda 4, o „MasterCard“ – nuo 51 iki 55.

Brangiausia kreditinė kortelė pasaulyje buvo pristatyta 2007 metais Paryžiuje vykusioje parodoje „Cartes & Identification“. Ji pagaminta iš aukštos kokybės sidabro ir papuošta 333 briliantais.

Didžiausią kortelių kolekciją yra sukaupęs Valteris Kavanach (Walter Kavanagh) iš Kalifornijos. Jo kolekcijoje yra 1 397 egzemplioriai.

 

Šaltinis: payspacemagazine.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Latvijoje daugėja mokėjimo kortelių vaikams

Latvijos banko „Citadele“ duomenimis, per rugsėjį – pirmą naujų mokslo metų mėnesį – vaikams ir paaugliams skirtų mokėjimo kortelių skaičius išaugo beveik trigubai skaityti »

Atsiskaitymai bankinėmis kortelėmis populiariausi Suomijoje

Pernai atsiskaitymų ne grynaisiais pinigais skaičius išaugo 9 proc. Suomijos gyventojai bankinėmis kortelėmis atsiskaito dažniau nei bet kurios kitos šalies gyventojai. skaityti »

Virtualios kortelės – el. prekybos ateitis

Artimoje ateityje pirkėjams nebereikės turėti plastikinių mokėjimo kortelių, norint apsipirkti per internetą ar per mobiliąją programą. skaityti »

Šiaurės Korėjoje pristatyta nuosava mokėjimo kortelė

Šiaurės Korėjoje pristatoma nuosava mokėjimo sistema, kuri veiks šalies viduje. skaityti »

Keletas faktų iš mokėjimo kortelių „gyvenimo“

Banko mokėjimo kortelės jau seniai tapo mūsų gyvenimo dalimi. Kas sekundę pasaulyje kortele atliekama dešimtys tūkstančių operacijų. skaityti »

Baltarusijoje populiarėja atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis

Per dvejus metus Baltarusijoje prekybos organizacijų, priimančių bankines korteles, skaičius išaugo 59 proc. skaityti »

Amerikiečiai nežino, kiek yra skolingi

„LendingTree“ apklausa atskleidė, kad 40 proc. kortelių turėtojų negali tiksliai atsakyti, kiek yra pasiskolinę iš kreditinių kortelių. skaityti »

Čekija – bekontakčių mokėjimų lyderė

Čekijos piliečiai dažniau nei kiti europiečiai už pirkinius atsiskaito bekontaktėmis kortelėmis. Bekontakčiais mokėjimais naudojasi 60 proc. Čekijos gyventojų. skaityti »

„American Express“ siūlo nuosavą mokėjimo sistemą kortelių turėtojams

„American Express“ kortelių savininkai JAV turi galimybę mokėti už prekes ir paslaugas internetu naudodamiesi nauja, patogia ir saugia priemone. skaityti »

Rusijoje platinamos mokėjimo kortelės su ekranu

Rusijos bankas „Avangard“ pradėjo platinti mokėjimo korteles su klaviatūra ir ekranu. skaityti »