Keletas faktų iš mokėjimo kortelių „gyvenimo“

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 24 d. pirmadienis

Banko mokėjimo kortelės jau seniai tapo mūsų gyvenimo dalimi. Kas sekundę pasaulyje kortele atliekama dešimtys tūkstančių operacijų. Štai keletas įdomių faktų iš mokėjimo kortelių „gyvenimo“.

1950 metais amerikiečių kompanija „Diner‘s Club“ tapo pirmąja bendrove, pristačiusia mokėjimo kortelę kaip atsiskaitymo priemonę keliose prekybos vietose. Pradžioje kortelė buvo naudojama tik 14-oje Niujorko restoranų. Idėja pasiūlyti tokią priemonę kilo minėtos kompanijos įkūrėjui Frenkui Maknamarui (Frank McNamara), kai kartą norėdamas sumokėti už vakarienę restorane jis suprato, kad paliko piniginę namuose.

Mokėjimo kortelių skaičius pasaulyje viršija žemės gyventojų skaičių. Vien amerikiečiai savo piniginėse saugo 609 800 000 kreditinių kortelių. Jei visas korteles sudėtume į vieną krūvą, išeitų 288 kilometrų aukščio bokštas.

1958 metais Amerikos bankas išleido pirmąsias kreditines korteles ir nesugalvojo nieko geriau, kaip išsiųsti 60 000 kortelių (jos pavadintos „BankAmericard“) vieno Kalifornijos valstijos miesto gyventojams.

1976 metais „BankAmericard“ pakeitė pavadinimą į „Visa“. Ir tai ne vienintelis kartas, kai mokėjimo sistemos sektoriuje pakeistas pavadinimas. Pavyzdžiui, „MasterCard“ anksčiau buvo žinoma kaip „Master Charge“.

Pirmieji 6-i kreditinės kortelės skaičiai – tai identifikavimo numeris, tačiau atpažinti kortelę galima ir pagal pirmuosius skaičius. Pavyzdžiui, „American Express“ numeriai prasideda skaičiumi 34 arba 37. Kortelių „Visa“ numeriai prasideda 4, o „MasterCard“ – nuo 51 iki 55.

Brangiausia kreditinė kortelė pasaulyje buvo pristatyta 2007 metais Paryžiuje vykusioje parodoje „Cartes & Identification“. Ji pagaminta iš aukštos kokybės sidabro ir papuošta 333 briliantais.

Didžiausią kortelių kolekciją yra sukaupęs Valteris Kavanach (Walter Kavanagh) iš Kalifornijos. Jo kolekcijoje yra 1 397 egzemplioriai.

 

Šaltinis: payspacemagazine.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Pasirodė banko kortelės su besikeičiančiais numeriais

Kompanija „MasterCard“ drauge su vienu Lenkijos banku pristatė pirmąsias pasaulyje mokėjimo korteles su besikeičiančiais numeriais. skaityti »

Auga Baltarusijos mokėjimo kortelių rinka

Viename paskutiniųjų Baltarusijos nacionalinio banko posėdyje konstatuota, kad Baltarusijos mokėjimo kortelių rinka sparčiai auga. skaityti »

Estai – aktyviausių mokėjimo kortelių naudotojų ES trejetuke

Skelbiama, kad aktyviausiai Europos Sąjungoje (ES) mokėjimo kortelėmis naudojasi suomiai. skaityti »

„Visa“ pajamos auga

Nepaisant ekonomikos nuosmukio, „Visa“ 2015 metų 2-ojo ketvirčio grynasis pelnas siekia 1,6 mlrd. JAV dolerių. skaityti »

Gyventojai galės pažymėti vietas, kuriose norėtų atsiskaityti mokėjimo kortele

Nuo šiol gyventojai, naudodamiesi išmaniaisiais telefonais, galės SEB bankui pranešti vietas, kuriose už prekes ar paslaugas jie norėtų atsiskaityti mokėjimo kortele, tačiau kol kas tokios galimybės neturėjo. skaityti »

Telefono numeris – vietoj kortelės numerio

Amerikos įmonė „Boku“ siūlo pakeisti kortelės numerį į naudojamo mobiliojo telefono numerį, kurį dauguma žino atmintinai. skaityti »

„American Express“ kortelių savininkai per metus išleido 1 trilijoną dol.

JAV mokėjimo sistema „American Express“ (AmEx) paskelbė praėjusių metų ketvirto ketvirčio finansinę ataskaitą. skaityti »

Bankas „Optima Bank“ įvertintas mokėjimo sistemos „Visa“ sertifikatu

Bankas „Optima Bank“ apdovanotas tarptautinės mokėjimo sistemos „Visa“ sertifikatu. skaityti »

Bankų mokėjimo kortelių saugumas amerikiečiams svarbiau už sveikatą

JAV technologijų kompanijos „Honeywell“ ekspertų teigimu, net 93 proc. JAV gyventojų nerimauja dėl savo kreditinių ir debetinių kortelių saugumo, o dėl sveikatos nerimą jaučia 83 proc. šios šalies gyventojų. skaityti »

Už smulkius pirkinius gyventojai vis dažniau atsiskaito mokėjimo kortele

Mokėjimo kortele prekybos vietoje gyventojai vis dažniau atsiskaito ne vien už stambius pirkinius, bet ir už smulkias kasdienes prekes skaityti »