Prekybininkai turi galimybę pagerinti mokėjimo kortelių priėmimo sąlygas

Publikuota: 2016 m. birželio 22 d. trečiadienis

Lietuvos banke organizuotame susitikime šalies prekybos ir paslaugų įmonių atstovai, priimantys atsiskaitymus mokėjimo kortelėmis, supažindinti su naujomis galimybėmis, kurių atsirado dėl palankesnės teisinės aplinkos. Susitikimo dalyviams pateikta informacija ir apie bekontaktes mokėjimo korteles, kurios mūsų rinkoje atsiras dar šiais metais.

„Šį mėnesį visiškai įsigaliojęs naujasis mokesčius už mokėjimo korteles reguliuojantis Europos Sąjungos teisės aktas grąžina sprendimų priėmimo teisę prekybininkams ir sudaro sąlygas už mokėjimo kortelių aptarnavimą mokėti mažiau. Mat jiems atsiranda teisinės galimybės derėtis su bankais dėl mažesnio aptarnavimo mokesčio, ir tuo reikia pasinaudoti. Taip pat  prekybininkai gali tikėtis didesnio taikomų įkainių skaidrumo ir galimybės pasirinkti, kokias mokėjimo korteles priimti“, – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Jis pažymėjo, kad su bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis atsiras ir kitokia atsiskaitymo praktika, dalis operacijų bus patvirtinta be PIN kodo įvedimo. Tai turėtų gerokai paspartinti atsiskaitymus prekybos vietose. Susitikime siūlyta, kad bankai ir prekybininkai skirtų pakankamai dėmesio klientų informavimui apie tai.

Susitikime minėta, kad 2016 m. birželio 9 d. visa apimtimi įsigaliojęs 2015 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2015/751 dėl tarpbankinių mokesčių už kortele grindžiamas mokėjimo operacijas (toliau – Reglamentas) aktualus visoms prekybos ir paslaugų įmonėms, kurios sudaro sąlygas savo klientams atsiskaityti bankų mokėjimo kortelėmis.

Reglamente nustatyta, kad tarpbankinis mokestis už mokėjimus debeto kortelėmis turi būti ne didesnis kaip 0,2, o kredito kortelėmis – ne didesnis kaip 0,3 proc. operacijos vertės. Tarpbankinis mokestis – tai prekybininko banko už kiekvieną mokėjimą kortele mokamas mokestis kortelę išleidusiam bankui ir jis sudaro dalį prekybininkų bankams mokamo komisinio atlyginimo. Lietuvos banko tyrimas parodė, kad 2011 m. Lietuvoje tarpbankinis mokestis už naudojimąsi debeto kortelėmis vidutiniškai sudarė 0,94, kredito kortelėmis – 1,07, o vidutinis prekybininkų mokamas mokestis – 1,44 proc. operacijos vertės. Lietuvos banko išankstiniu vertinimu, dėl reikšmingai sumažinto tarpbankinio mokesčio prekybininkai per metus sutaupys iki 18 mln. Eur.

2016 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje Lietuvoje iš viso buvo 3,48 mln. vnt. mokėjimo kortelių. Per šių metų pirmą ketvirtį mokėjimo kortelėmis atlikta 54 mln. mokėjimų, jų vertė – 1,05 mlrd. eurų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Latvijoje daugėja mokėjimo kortelių vaikams

Latvijos banko „Citadele“ duomenimis, per rugsėjį – pirmą naujų mokslo metų mėnesį – vaikams ir paaugliams skirtų mokėjimo kortelių skaičius išaugo beveik trigubai skaityti »

Atsiskaitymai bankinėmis kortelėmis populiariausi Suomijoje

Pernai atsiskaitymų ne grynaisiais pinigais skaičius išaugo 9 proc. Suomijos gyventojai bankinėmis kortelėmis atsiskaito dažniau nei bet kurios kitos šalies gyventojai. skaityti »

Virtualios kortelės – el. prekybos ateitis

Artimoje ateityje pirkėjams nebereikės turėti plastikinių mokėjimo kortelių, norint apsipirkti per internetą ar per mobiliąją programą. skaityti »

Šiaurės Korėjoje pristatyta nuosava mokėjimo kortelė

Šiaurės Korėjoje pristatoma nuosava mokėjimo sistema, kuri veiks šalies viduje. skaityti »

Keletas faktų iš mokėjimo kortelių „gyvenimo“

Banko mokėjimo kortelės jau seniai tapo mūsų gyvenimo dalimi. Kas sekundę pasaulyje kortele atliekama dešimtys tūkstančių operacijų. skaityti »

Baltarusijoje populiarėja atsiskaitymai mokėjimo kortelėmis

Per dvejus metus Baltarusijoje prekybos organizacijų, priimančių bankines korteles, skaičius išaugo 59 proc. skaityti »

Amerikiečiai nežino, kiek yra skolingi

„LendingTree“ apklausa atskleidė, kad 40 proc. kortelių turėtojų negali tiksliai atsakyti, kiek yra pasiskolinę iš kreditinių kortelių. skaityti »

Čekija – bekontakčių mokėjimų lyderė

Čekijos piliečiai dažniau nei kiti europiečiai už pirkinius atsiskaito bekontaktėmis kortelėmis. Bekontakčiais mokėjimais naudojasi 60 proc. Čekijos gyventojų. skaityti »

„American Express“ siūlo nuosavą mokėjimo sistemą kortelių turėtojams

„American Express“ kortelių savininkai JAV turi galimybę mokėti už prekes ir paslaugas internetu naudodamiesi nauja, patogia ir saugia priemone. skaityti »

Rusijoje platinamos mokėjimo kortelės su ekranu

Rusijos bankas „Avangard“ pradėjo platinti mokėjimo korteles su klaviatūra ir ekranu. skaityti »